Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide

Okładka książki Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide J.K. Rowling
Okładka książki Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide
J.K. Rowling Wydawnictwo: Pottermore from J.K. Rowling Cykl: Pottermore Presents (tom 3) Seria: Harry Potter opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Pottermore Presents (tom 3)
Harry Potter
Pottermore from J.K. Rowling
2016-09-06
2016-09-06

Wszystkie dodatkowe książki-nowelki z "Potterowego uniwersum", przeczytane w związku z ukazującą się nową grą pt. Hogwarts Legacy czyli Dziedzictwo Hogwartu.
Miałam okazję właśnie zapoznać się z pierwszymi 4 godzinami gry, coś wspaniałego 🤩
POLECAM GORĄCO ! 😉👍

Dla ciekawskich :
odwiedźcie kanał Rock Play na yt. Jak na razie dwa odcinki, ale warto pooglądać i zagłębić się znowu w świat czarodziejów i mugoli 😊

POLECAM GORĄCO ! 😉👍

Dla ciekawskich :

Obie te pozycje były przyjemnym i ciekawym dodatkiem do serii "Harry Potter", nie spodobały mi się tak jak pierwsza, jednak nadal miło było znów poczuć trochę tej szczególnej magii. Nie uważam, żeby były one obowiązkowe, albo szczególnie odkrywcze (zwłaszcza, że te ebooki są dość kosztowne niestety). Szczerze mogę polecić z tych trzech, tę którą przeczytałam w styczniu, czyli "Short Stories from Hogwarts of Heroism, Hardship and Dangerous Hobbies", gdyż ta była naprawdę ciekawa :).

*Opinia dotyczy: "Short Stories from Hogwarts of Power, Politics and Pesky Poltergeists" oraz "Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide"

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com

J. K. Rowling chyba nigdy nie kończy się zasób ciekawych opowieści ze świata Harry'ego Pottera.
Książeczka (zaledwie 80 stron),wydana dla Pottermore jest pełna anegdotek i historii Hogwartu.
Bardzo fajna lektura, obowiązkowa dla wszystkich fanów serii HP :)

Bardzo fajna lektura, obowiązkowa dla wszystkich fanów serii HP :)

teksty ciekawe, wiele nawet bardzo, ale znaczna większość/prawie wszystkie dostępne i wcześniej przeczytanie na Pottermore, więc uczucia mieszane. ocena to wypadkowa fajności tekstów z Pottermore i zawodu z niewielkiej liczby nowych informacji.

Kiedy dowiedziałam się o wydaniu 3 ebooków z nowymi materiałami od JKR, miałam mieszane uczucia. Z jednej strony głód wiedzy, by przeczytać o czymś nowym ze świata HP, z drugiej poważna obawa, że ktoś próbuje mnie naciągnąć. Niestety, sprawdziło się to drugie. Ebook zawiera wszystkie teksty poza wpisem o Balladzie Prawie Bezgłowego Nicka. - Tekst ten był jednak dostępny na stronie JKR i ciągle można go znaleźć na forach o Potterze. To nie jest nowość, jeśli ktoś uważnie śledził dawną interaktywną stronę pisarki. Objętość została bardzo sztucznie rozdmuchana przez "komentarze" redaktora Pottermore, które nic nie wnoszą do treści poza tym, że są umieszczane na osobnej stronie. E-bookowa publikacja nie wspierała żadnej fundacji. Przy okazji wydania "Fantastycznych Zwierząt...", "Quidditch przez wieki" czy "Baśni Barda..." pieniądze ze sprzedaży wspierały organizacje JKR lub takie z którymi współpracuje. Nie wiem czy osoby odpowiedzialne za strategie marketingowe i komunikacyjne od JKR dają nam do zrozumienia, że po nieudanym odświeżeniu Pottermore chcą zamknąć portal i stąd tego typu publikacje. Innego powodu nie widzę.

• Harry Potter
  • 2016