Taniec na cienkim lodzie

Okładka książki Taniec na cienkim lodzie Lynn Erickson
Okładka książki Taniec na cienkim lodzie
Lynn Erickson Wydawnictwo: Amber kryminał, sensacja, thriller
On thin ice
Amber
2007-01-01
2007-01-01
Joanna Nałęcz
tragedia erickson taniec lód

bohaterka szuka winnego który odpowiada za skazanie jej ojca za przestępstwo którego nie popełnił. .jest emocja ,niepewność ale brakuje czegoś .....

Proste i łatwe czytadło, nic więcej. Czasem, momentami, ciekawe, ale raczej dość przeciętne. Na pewno nic, czym bym mogła się zachwycić.

Początek dobry, reszta taka sobie... Może być, ale liczyłam na bardziej sensacyjną intrygę... No cóż, może następnym razem, coś ostatnio nie mam szczęścia ani do thrillerów, ani do romansów... Nie zrażam się jednak i szukam dalej książki, która mnie pochłonie i zaciekawi tak, że zarwę noc.

Pomysł na fabułę ciekawy...lecz od początku przeszkadzał mi styl w jakim jest książka napisana, taki harlequinowy ze średniej półki...Jeżeli chodzi o dwójkę bohaterów, to pomimo, że były podstawy na solidny, iskrzący romans, to jakoś rozmywało się to wszystko i miejscami ziało nudą i naiwnością. Wątek sensacyjny - nie znoszę jak Autor na początku zdradza kto jest mordercą i może dlatego też nie przypadł mi do gustu.

Książka napisana sprawnie. Jeśli chodzi o formę, nie mam większych zastrzeżeń. Gorzej z treścią. Pomysł niezły, ale po interesującym początku, po którym spodziewałam się fajnej sensacji, trafiłam na harlequine'owy środek i takie nie-wiadomo-co zakończenie. Dziewczyna płakała w nocy, a rano chłopak spostrzegł na jej policzkach ślady łez. Serio? Nie zdążyły obeschnąć czy wyżłobiły ślady w makijażu? Naprawdę słabe to było. Przynajmniej jako sensacja, bo może właśnie w kategorii "harlequin" zajęłaby wyższą pozycję.

Lubię takie książki,trochę romansu,sensacji.To moja pierwsza książka pani Erickson myślę,że nie ostatnia.

Życie z kłamstwem, pragnienie zemsty, walka z niebezpiecznym mordercą a przy tym rodzące się uczucie.

"Taniec na cienkim lodzie" to powieść, w której niemal od początku wiemy, kto jest mordercą i gwałcicielem.
Sednem powieści jest poszukiwanie sposobu na zdemaskowanie tego zwyrodnialca. Ułożonego na co dzień, kulturalnego, słynącego z akcji dobroczynnych przystojniaka rozpracowuje sztab specjalistów.
Posiłkując się wspólnym dla wszystkich morderstw - mianownikiem, aranżują podstęp i definitywnie kończą dochodzenie.
Akcja do ostatnich stron trzyma w napięciu.

Posiłkując się wspólnym dla wszystkich morderstw - mianownikiem,...

Wyczekiwany moment , kiedy prawda zostanie odkryta ? Jednak zakończenie nie wydaje się takie jakiego się nie spodziewałam na czym trochę się zawiodłam . Jednak cała fabuła i pomysł ciekawy . Akcja przebiega w sposób płynny i nie zawiły . Jednak kiedy na końcu przez sekundę uświadomiono mi ze Ellie mogła umrzeć zrobiło mi się trochę smutno . Jednak to pozorowanie spodziewałam się tego tylko dlatego że wcześniej została wspomniana ochrona świadków i jednocześnie też z powodu iż Michael podczas rozmowy z Ellie powiedział : ,,po moim trupie" co zasugerowało ze może mieć inny plan niż podsłuchiwanie ich podczas spotkania .

Dobrze i szybko się czyta . Opisy nie są aż tak przerażające jak z początku wydawały się że będą , a intryga trójkąta jeszcze bardziej wciąga.

Bardzo dobrze wspominam tą książkę. Naiwność dziewczyny czasem mnie denerwowała, bo podejrzewała o morderstwo swojego ojca na początku niewłaściwą osobą i nie potrafiła przejrzeć na oczy kto jest jej prawdziwym wrogiem, a kto ją naprawdę kocha. Mimo to podobała mi się książka od początku do końca! Polecam!

• 2007
  • Romans, obyczajowe
  • Zagraniczny kryminał/ Thriller

Dodaj cytat z książki Taniec na cienkim lodzie