Polowanie na Escobara

Mark Robert Bowden Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie Seria: Seria reporterska literatura faktu
Data 1. wydania:
2001-01-01
Wydawnictwo Poznańskie
Escobar kartel narkotyki przestępczość zorganizowana Kolumbia
literatura faktu
Seria reporterska
Escobar kartel narkotyki przestępczość zorganizowana Kolumbia

Jak dla mnie rewelacja. Na podstawie tej książki nakręcono serial Narcos. Jasło że lubię te klimaty to poczytałem i się nie zawiodłem. Wciągająca, szczegółowa i bardzo fajnie napisana . Polecam

Bardzo podobał mi się serial Narcos, którego dwa pierwsze sezony były skupione na Pablo Escobarze - człowieku, który przemycał kokainę do Stanów Zjednoczynych. Ta książka dla mnie jest uzupełnieniem treści, które zawierał serial. Reportaż jest bardzo wartościowy w informacje. Ukazuje, jak przekupna i nieudolna była władza, jak ludność wielbiła Pablo Escobara, jak...

Bardzo dobra.

Zdecydowanie lepiej czytało mi się tą książkę po obejrzeniu serialu Narcos. Wcześniej miałam z nią trudności

Niby brzydzę się przemocą, jestem tym typem człowieka który wolny czas spędza piekąc ciasteczka i przeglądając swoją kolekcję znaczków, gdy wtem przychodzi taka książka jak ta i okazuje się, że te wszystkie brutalne morderstwa, tortury i egzekucje są szalenie interesujące. Ba! Ekscytujące nawet. Mamy więc człowieka, Pablo Escobara, który jest tak bajecznie bogaty, że trzyma...

9/10 gwiazdek. Dobrze się czyta.

Nie oglądałem Narcos a temat Escobara zaintrygował mnie przy okazji oglądania filmu "Barry Seal: Król przemytu". Książka Bowdena to mniej więcej w 20% opowieść o karierze Escobara a w pozostałych 80% opis polowania na niego. Szczerze pisząc wolałbym odwrotne proporcje. Kolumbia z czasów Pabla była bandyckim, narkotykowym, totalnie skorumpowanym, niewiarygodnie...

Narkotykowe imperium Pablo Escobara. Śledztwo dziennikarskie ukazujące krwawe lata karteli. Trzyma w emocjach do samego końca i wciąga tak samo jak serial "Narcos".

Opowieść o tropieniu największego bossa kominowego współczesnego świata. Pablo Escobar był kimś więcej niż zwykłym szefem kartelu. Dla Kolumbijczykow przez pewien czas był prawie Bogiem. W tej książce dowiemy się jak doszedł do władzy, jak to tropiono i w końcu jak zginął. Lektura dla pasjonatów reportażu i historii.

Nienajgorszy reportaż opowiadający o wojnie najsłynniejszego bossa narkotykowego w historii Pablo Escobara z rządem kolumbijskim wspieranym bardzo wydatnie przez Amerykanów. Nieźle i lekko się czyta. Fani "Narcos" wiele nowego się nie dowiedzą, ale będą mieli okazję poznać pewne uproszczenia i drobne przekłamania serialu. Dla reszty zainteresowanych pewnie będzie jeszcze...

Dyskusje

1 025
  • 2018
  • Audiobook
  • Audiobooki
  • 2017
  • 2019

Mark Robert Bowden Killing Pablo. The Hunt for the World's Richest, Most Powerful Criminal in History Zobacz więcej