Forrest Gump Peguin Readers Level 3

Longman
językoznawstwo, nauka o literaturze
angielski

Na półkach: , , , ,

Pierwszy raz to powiem film lepszy od książki, ale to nie zmienia faktu, że książka jest świetna, a film wybitny. Jakie tutaj w książce mamy niekiedy absurdalne sytuacje ... wylot w kosmos, dżungla, kanibale, orangutan, krewetki, wojna, hasło wyborcze "chce mi się siku" itp. (to nie spojlery) zaś sam Forrest nazywany jest idiotą ... czyżby? Dla mnie na tamte czasy mógłby to...

Sięgnęłam po tą książkę, bo z reguły książka jest lepsza niż ekranizacja. Niestety nie w tym wypadku. Film zdecydowanie lepszy, ale wiadomo powstał na podstawie tej książki (chociaż mam wrażenie, że tylko był inspiracją dla scenarzysty filmu). Warto jednak przeczytać i samemu wyrobić sobie opinię😉

Książkę kupiłam na festynie za kilka złotych. Przeczytałam ją kilka razy. Jest to zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek. Zabawna i wzruszająca historia opóźnionego w rozwoju Forresta. Pełna humoru i refleksji.

O Forrescie Gumpie na pewno już wiele napisano. Sama sięgnęłam po nią, bo od ponad pół roku szukałam książki z literką "P" na końcu tytułu do wyzwania u Ejotka, a zbytnio nie mam ochoty na żadnego "TRUPA".

Film, który powstał na podstawie powieści oglądałam wiele razy. Nawet tuż po przeczytaniu miałam ochotę przyjrzeć się romantycznej historii Forresta i Jenny na ekranie....

Może to nie mój typ książek.
Ta historia jest ciekawa, zabawna, szybko się czyta. Ale nie jest realistyczna, to bardziej takie czytanko dla zabawy, dla odpoczynku. A ja lubię uczyć się, wynosić jakąś mądrość z książek. Niestety ta historyjka za mało mi dała

Cudowna powieść. Wzruszająca i zabawna. Na pewno warta przeczytania. Film różni się trochę od książki, ale jedno i drugie jest świetne

"Powiem wam jedno: bycie idiotem to nie pudełko czekoladek. (...) W każdym razie ja się nie skarżę, bo jak to się mówi, mam kawałek ciekawego życia".
A mnie dane było tego kawałka życia Forresta uszczknąć. Trochę się obawiałam lektury, bo film oglądałam nie wiem ile razy, ale absolutnie nie wpłynęło to na odbiór książki. Bo, jak to bywa, książka sobie, film sobie.
Forrest...

Niezwykła, pisana prostym językiem i przezabawna!

• Winston Groom
  • Ebook