Zatoka westchnień

Nora Roberts Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Gwiazdy fortuny (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Bay of Sighs
Data 1. wydania:
2016-06-14
Prószyński i S-ka
Bay of Sighs
Gwiazdy fortuny (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Bogumiła Nawrot

Ciąg dalszy bajki dla dorosłych. Historia trochę magiczna, trochę wzruszająca, chwilami także irytująca. Odwieczna walka dobra ze złem. I tym razem dobro wygrało. Ale zło odbudowuje się i żądne zemsty zwiera szyki i na pewno powróci. Po " Sowietach" przyznałam sobie relaks w postaci tej książki. Dla odstresowania sięgnę także po kolejne.

Tym razem Nora Roberts znów łączy romans z fantastyką i muszę przyznać, że chyba tylko u niej jestem w stanie znieść taką schematyczność względem fabuły i postaci.

Annika to syrena, która przez trzy miesiące może zatrzymać swoje nogi, by pomóc w odnalezieniu Gwiazd. Sawyer odziedziczył busolę, dzięki której może przenosić się w czasie i przestrzenie, gdziekolwiek sobie...

Oceniam jako całość.
Świetna trylogia, trzymająca w nieustannym napięciu. Porywająca, magiczna i wzruszająca zarazem.

Jestem zauroczona twórczością Pani Nory! Czytałam kiedyś trylogię kluczy i tak samo byłam zachwycona. Zdecydowanie w przyszłości sięgnę po inne pozycje autorki.

Może tu doskwierać zbytnia odtwórczość w stosunku do pierwszego tomu. Tak, powieści Nory Roberts cechują się pewną schematycznością, ale w tym konkretnym przypadku miejscami nadto odnosiłam wrażenie, że pisarka przygotowała dokładny szablon dla owej serii, wiernie za nim podążając. Znów odhaczamy wszak takie punkty jak np. zakwaterowanie w willi, dumanie nad strategią...

Kolejna część walki z Nerezzą. Annika, która pochodzi z wody i Sawyer podróżnik oto ich historia. Nic tak nie przyciąga czytelnika do książki jak ciekawi bohaterowie. Autorka wciąż zaskakuje i udowadnia, że magia jest możliwa wszędzie. Gwiazdy mogą nam tylko pomagać odnaleźć szczęście, a jaki to wszystko będzie miało ostateczny finał dowiemy się na pewno w ostatniej części....

Patrzę na opinie innych czytelników i przecieram oczy ze zdumienia. Skąd takie dobre oceny tegoż czytadła?
Takie to infantylne, nudne i wlecze się niemiłosiernie. Główna bohaterka tego tomu - Annika jest po prostu głupiutka.
Zdecydowanie nie stracę czasu na czytanie tomu 3.

Okrutna bogini Nerezza robi wszystko by zdobyc trzy bezcenne gwiazdy ktore spadly na ziemie. Dzieki nim zdobedzie duza moc i unicestwi wszechswiat. Na jej drodze jest jednak szescioro straznikow ktorzy jej na to nie pozwola.

Miło było zrobić sobie odskocznię od teraźniejszości i od realnego świata i znów zanurzyć się w poszukiwaniu gwiazdy.

Na półkach: , , , , , , ,

Magia, miłość i walka z pradawnym złem. „Zatoka westchnień” to drugi po „Gwiazdach fortuny” tom trylogii „Strażnicy” autorstwa Nory Roberts. Zła bogini Nerezza za wszelką cenę pragnie zagarnąć trzy bezcenne gwiazdy, które w pradawnych czasach spadły na Ziemię. Kiedy je zdobędzie, zyska bezgraniczną władzę i unicestwi cały wszechświat. Sześcioro Strażników zjednoczyło siły,...

Dyskusje

• Nora Roberts
  • Romans
  • 2018
  • E-book
  • Z biblioteki
  • Fantasy
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Zatoka westchnień