Zatoka westchnień

Okładka książki Zatoka westchnień Nora Roberts
Okładka książki Zatoka westchnień
Nora Roberts Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Gwiazdy fortuny (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Gwiazdy fortuny (tom 2)
Bay of Sighs
Prószyński i S-ka
2016-10-18
2016-10-18
2016-06-14
Bogumiła Nawrot
Bogumiła Nawrot

Sympatyczna, lekka, nieco śmieszna. Bardzo ciekawa kreacja syrenki :)

Sympatyczna, lekka, nieco śmieszna. Bardzo ciekawa kreacja syrenki :)

Piękna, wzruszająca opowieść o miłości.

Piękna, wzruszająca opowieść o miłości.

Ciąg dalszy bajki dla dorosłych. Historia trochę magiczna, trochę wzruszająca, chwilami także irytująca. Odwieczna walka dobra ze złem. I tym razem dobro wygrało. Ale zło odbudowuje się i żądne zemsty zwiera szyki i na pewno powróci. Po " Sowietach" przyznałam sobie relaks w postaci tej książki. Dla odstresowania sięgnę także po kolejne.

Uwielbiam Nore. genialna seria

Uwielbiam Nore. genialna seria

Tym razem Nora Roberts znów łączy romans z fantastyką i muszę przyznać, że chyba tylko u niej jestem w stanie znieść taką schematyczność względem fabuły i postaci.

Annika to syrena, która przez trzy miesiące może zatrzymać swoje nogi, by pomóc w odnalezieniu Gwiazd. Sawyer odziedziczył busolę, dzięki której może przenosić się w czasie i przestrzenie, gdziekolwiek sobie wymarzy. Poszukiwacze starają się pokonać okrutną boginię, znaleźć kolejną gwiazdę i przy tym nie zginąć, co jest wyjątkowo trudne do zrealizowania.

Roberts chyba niczym mnie nie zaskoczy. Jej książki są wyjątkowo proste skonstruowane i przez to bardzo dobre. Autorka również posiada dar stwarzania postaci, które nie są irytujące.

Zatoka westchnień to książka, którą bardzo szybko się czyta. Idealna na kilka godzin, które chcemy spędzić z niezbyt wymagającą lekturą.

Oceniam jako całość.
Świetna trylogia, trzymająca w nieustannym napięciu. Porywająca, magiczna i wzruszająca zarazem.

Jestem zauroczona twórczością Pani Nory! Czytałam kiedyś trylogię kluczy i tak samo byłam zachwycona. Zdecydowanie w przyszłości sięgnę po inne pozycje autorki.

Oceniam jako całość.

Może tu doskwierać zbytnia odtwórczość w stosunku do pierwszego tomu. Tak, powieści Nory Roberts cechują się pewną schematycznością, ale w tym konkretnym przypadku miejscami nadto odnosiłam wrażenie, że pisarka przygotowała dokładny szablon dla owej serii, wiernie za nim podążając. Znów odhaczamy wszak takie punkty jak np. zakwaterowanie w willi, dumanie nad strategią działania czy regularne treningi bojowe. Owszem, tytuł ten bez kłopotu mieści się w kryteriach lekkiej rozrywki i generalnie pozwala miło spędzić czas. Ba, książkę praktycznie się połyka, o ile ktoś nie ma alergii na rozbudowane wątki romantyczne. A co do amorów Anniki i Sawyera, amerykańska literatka zrobiła użytek z faktu, że piękniejsza połowa duetu jest istotą z innego świata (…) Mianowicie Annika potrafi dostrzec coś niemal fascynującego w rzeczach zupełnie zwyczajnych dla współczesnego człowieka. Stanowi również połączenie dziecięcej wrażliwości i kobiecej zmysłowości, czym niejednokrotnie zawstydzi Sawyera.

Opinia jest fragmentem recenzji, którą można przeczytać w całości na moim blogu:

Kolejna część walki z Nerezzą. Annika, która pochodzi z wody i Sawyer podróżnik oto ich historia. Nic tak nie przyciąga czytelnika do książki jak ciekawi bohaterowie. Autorka wciąż zaskakuje i udowadnia, że magia jest możliwa wszędzie. Gwiazdy mogą nam tylko pomagać odnaleźć szczęście, a jaki to wszystko będzie miało ostateczny finał dowiemy się na pewno w ostatniej części. Wydarzenia nabierają tempa, a odwaga członków zespołu jest niesamowita. Jak zwykle trzymam kciuki by dobro zwyciężyło.

Patrzę na opinie innych czytelników i przecieram oczy ze zdumienia. Skąd takie dobre oceny tegoż czytadła?
Takie to infantylne, nudne i wlecze się niemiłosiernie. Główna bohaterka tego tomu - Annika jest po prostu głupiutka.
Zdecydowanie nie stracę czasu na czytanie tomu 3.

Zdecydowanie nie stracę czasu na czytanie tomu 3.

• Nora Roberts
  • Romans

Dodaj cytat z książki Zatoka westchnień