Wojny szpiegów

Okładka książki Wojny szpiegów Adam Brookes
Okładka książki Wojny szpiegów
Adam Brookes Wydawnictwo: Muza Cykl: Philip Mangan (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Philip Mangan (tom 2)
Spy Games
Muza
2006-09-08
2006-09-08
Paweł Wolak
Mangan szpiedzy tajni agenci

Tak między dobra a bardzo dobra. Niby fabuła fajna, jest intryga, jest ciekawość, jednak patrząc na inne historie, brakowało mi na końcu efektu zaskocznia.
Natomiast książka fajnie napisana. Sprawnie się czyta, dobry język i samo tło wydarzeń. Co ciekawe nie czytałem pierwszej części i nie przeszkodziło mi to w niczym. Czytałem na Kindle.

Bardzo dobra książka, nieco gorsza od "Nocy ślepowrona", ale mimo wszystko czyta się błyskawicznie. Dobre zakończenie, zostawiające "otwartą furtkę". Znalazłem na necie że jest już 3 cześć tego cyklu, pt. "The Spy's daughter", ale póki co nie dostępna u Nas.

Wojny szpiegów to druga część(pierwsza to Noc ślepowrona) przygód tajnego agenta, współpracującego z brytyjskim wywiadem Philipa Mangana. Po nieudanej akcji w Chinach,dziennikarz ucieka do Afryki, ale nie długo zazna spokoju, na co się zdecyduje?
Książka była by ciekawa, gdyby coś się w niej działo,ale niestety do 390 strony nie działo się za wiele. Później było fajnie i ciekawie,ale cóż z tego skoro to koniec książki? Dobrze, że tematyka dotyczyła Chin,bo mnie interesuje wszystko, co dotyczy tego państwa. Dobrze, że jest napisana ciekawym stylem i nieźle przetłumaczona. To ją ratuje od klapy. Irytuje natomiast szczegółowe opisywanie biżuterii i ubrań ukraińskiej szefowej, brak jakiejkolwiek akcji. Czasem w szwedzkiej powieści obyczajowej jest więcej akcji, niż w tym thrillerze szpiegowskim i gdzie te wojny?
Może ja się nie znam, nie przepadam za powieściami szpiegowskimi, ale brakuje mi w niej czegoś, może głębi postaci,a może ten gatunek powieści nie jest dla mnie. Natomiast genialna jest scena z babcią tajną agentką i jej synami- można boki zrywać. Jeżeli miałabym klasyfikować tę powieść pod względem płci,to jest to powieść zdecydowanie bardziej dla facetów, niż dla kobiet

Szpiedzy tacy jak my…
Mimo upływu lat, demokratycznych rządów państwa i względnej jawności posunięć elit władzy, nie brakuje miłośników spiskowych teorii dziejów oraz osób, które w każdej aktywności przedstawicieli służb, doszukują się ukrytych motywów. Nie brak również fanów powieści szpiegowskich, zaś nazwiska takie, jak John le Carré, Robert Ludlum czy Frederick Forsyth na stałe weszły już do ścisłej czołówki autorów czytanych i uwielbianych.
Czy do tego panteonu literackich sław dołączy również Adam Brookes, którego miłośnicy gatunku mogli poznać dzięki spektakularnemu debiutowi „Noc ślepowrona”? Przekonamy się o tym dzięki lekturze powieści „Wojny szpiegów”, stanowiącej kontynuację historii pełnej dynamicznych zwrotów akcji i niebezpiecznych powiązań. Opublikowana nakładem wydawnictwa Muza książka to emocjonująca walka o przeżycie, zaś czytelnik zostaje wplątany w rozgrywki pomiędzy siłami, których prawdziwych motywów długo nie potrafi odkryć. Tym samym każda strona przynosi nowe wydarzenia, niesłabnące emocje i strach o własne życie. Po powieść sięgnąć powinni przede wszystkim wielbiciele gatunku, stawiający przed thrillerem szpiegowskim wysokie wymagania – jestem przekonana, że Brookes spełni pokładane w nim nadzieje.
Te osoby, które miały do czynienia z pierwszą częścią historii, z pewnością ucieszy powtórne spotkanie z Philipem Manganem, związanym z brytyjskim wywiadem dziennikarzem. Teraz, po zdemaskowaniu, zaszył się on w Afryce Wschodniej, ukrywając się przed mściwymi chińskimi służbami. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że praktycznie nie może liczyć na dalszy rozwój kariery, choć tak naprawdę praca korespondenta dawno już przestała mu wystarczać. Dlatego też, kiedy pewnego dnia staje się naocznym świadkiem zamachu terrorystycznego, co więcej – uczestniczy w ratowaniu ofiar – nie może przepuścić takiego tematu i rzuca się w wir pisania. Równocześnie kontaktuje się z nim tajemniczy Chińczyk, przekazując poufne informacje na temat sprawców ataku w restauracji. Czy jednak chiński raport szpiegowski, wskazujący na Nata Naima, obywatela Malezji, poszukiwanego przez większość służb, jest prawdziwy? Dlaczego ktoś miałby dostarczać tak cenne dane właśnie Manganowi, i co więcej, czy ten prezent stanowić ma zaledwie wstęp do dalszych kontaktów?

(...)
Pełna treść recenzji jest dostępna na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/2016/10/adam-brookes-wojny-szpiegow.html

Szpiedzy tacy jak my…

Nie miałam dotąd do czynienia z thrillerem szpiegowskim. Byłam bardzo ciekawa tej pozycji, liczyłam na akcję, pościgi, niewyjaśnione sytuację i dokładnie to dostałam.
Szkoda tylko, że zaczełam od drugiego tomu, a nie od ,,Nocy ślepowrona" czyli pierwszej części przygód Mangana. Nie do końca rozumiałam te sceny, w których akcja nawiązywała do pierwszego tomu. Nie jest jednak tak, że ,,Wojny szpiegów" są przez to niezrozumiałe, po prostu niektóre wątki, byłby dużo jaśniejsze. Mam zamiar przeczytać pierwszy tom, bo bardzo podoba mi się styl autora.

Adam Brookes był korespondentem wojennym BBC i pracował w miejscach opisywanych w książce, co dodaje wydarzeniom realności.
Temat tajnych agentów zawsze mnie ciekawił. Uwielbiam Bonda, ogladałam prawie wszystkie części o przygodach słynnego 007. ,,Wojny szpiegów" to ksiązka o kulisach pracy tajnych agentów. Powieść przemyślana, z mnóstwem akcji i zaskakujących wydarzeń.
Bohaterowie są bardzo interesujący. Były szpieg oraz nieprzewidywalna agentka Trish, których łączy trudna przeszłość, ponownie jednoczą siły.

Tajemniczy nieznajomi, nieoczekiwane samobójstwo i brudne sprawki pewnej rodziny - akcja od początku mknie do przodu, na każdej stronie czeka na czytelnika coś zaskakującego. Język powieści jest prosty i co ważne nie jest przeładowany niezrozumiałymi terminami. Możemy zobaczyć jak wygląda praca agentów od kuchni, jakie mają obowiązki, na co zwracają uwagę. Brookes nie skupił się tylko na kwestiach technicznych, ale umiejętnie wplótł również wątki psychologiczne i opisał uczucia bohaterów. Dialogi są bardzo dobrze skonstruowane, ciekawe, nadają odpowiednie tempo. Całość jest wyważona, autor zadbał o szczegóły, a jednocześnie stworzył interesującą historię z polityczno - społecznym tłem.

,,Wojny szpiegów" czytało mi się naprawdę bardzo dobrze.

Little Black

Philip Mangan, dziennikarz związany z brytyjskim wywiadem, zostaje zdemaskowany. Z obawy o własne życie ukrywa się przed chińskimi służbami specjalnymi w Afryce Wschodniej. Zdaje sobie sprawę z tego, że utknął w martwym punkcie, a do tego może się pożegnać ze swoją karierą. Pewnego dnia Mangan staje się naocznym świadkiem zamachu terrorystycznego. W środku nocy kontaktuje się z nim tajemniczy Chińczyk, który chce mu przekazać informacje na temat sprawców. Mangan znowu ląduje w oku cyklonu. W tym samym czasie w deszczowym Hongkongu dochodzi do morderstwa. Ofiarą jest niezwykle ważny współpracownik MI6, który ginie zaledwie kilkanaście minut po spotkaniu ze swoją agentką, Trish Patterson. Sprawy przybierają nieoczekiwany i niebezpieczny obrót. Mangan i Patterson staną się narzędziami w rękach nieobliczalnego zła, pod warunkiem, że uda im się przeżyć...

"Wojny szpiegów" to trzymający w napięciu thriller szpiegowski, w którym fabuła budowana jest z zachowaniem niezwykłej precyzji i z dbałością o detale. Adam Brookes ujawnia kulisy pracy ludzi związanych z wywiadem. Autor szczegółowo przedstawia również polityczno-społeczne tło wydarzeń, starając się wyjść poza perspektywę europocentryczną. Dodatkowo niejednoznaczne zakończenie rozbudza apetyt na dalszy ciąg przygód Philipa Mangana i Trish Patterson.

Na całość recenzji zapraszam na: http://rozanygajslow.blogspot.com/2016/09/adam-brookes-wojny-szpiegow.html

książka o szpiegowaniu,tajnych agentach i ich tajnych akcjach.
akcja toczy sie w Etiopii a graczami są służby Chinskie i Brytyjskie i nie tylko.
jak dla mnie,szału nie ma.

książka o szpiegowaniu,tajnych agentach i ich tajnych akcjach.
jak dla mnie,szału nie ma.

• 2016.3
  • 2016 (52 książki)
  • 52 w 2019
  • Wypożyczona z biblioteki
  • Zaliczone

Dodaj cytat z książki Wojny szpiegów