Wspaniałe stulecie Sulejmana. Roksolana - porwana w niewolę

Pawło Zahrebelny Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Wspaniałe stulecie Sulejmana (tom 1) biografia, autobiografia, pamiętnik
Roxolana
Ringier Axel Springer Polska
Sułtan Wspaniałe stulecie Sulejman Sułtanka literatura ukraińska
Roxolana
Wspaniałe stulecie Sulejmana (tom 1)
biografia, autobiografia, pamiętnik
Sułtan Wspaniałe stulecie Sulejman Sułtanka literatura ukraińska

Jestem pod wrażeniem opisanych ciekawostek na temat życia Ibrahima, Anastazji, Mahidevran, czy też Gulfem. Opisy tych postaci znacząco różnią się od tego co pokazuje serial. Każdy brnie do posiadania władzy . Pałac Sulejmana pełen intryg , szeptów, niezliczonych waśni. Zapowiada się ciekawie.

Na półkach: , , , , ,

CYKL: WSPANIAŁE STULECIE SULEJMANA (CZĘŚĆ I)

"Roksolana porwana w niewolę" to pierwszy tom, który otwiera serię pięciu książek Pawło Zagrobelnego.

Książkę tą chwilami czytało mi się ciężko przez wzgląd na mniej interesujące opisy walk (zwłaszcza pod koniec) oraz konstrukcję zdań w niektórych miejscach, głównie jeśli chodzi o zdania wielokrotnie złożone. Dodatkowym minusem...

Seria 5 książek przedstawiających niezwykłe losy pięknej niewolnicy, która stała się żoną sułtana Sulejmana Wspaniałego i legendą swoich czasów oraz następnych stuleci. To opowieść o tym, jak słowiańska dziewczyna rozkochała w sobie władcę jednego z największych XVI-wiecznych mocarstw i razem z nim współdecydowała o losach potężnego imperium.

Anastazja, sierota z Rohatyna,...

Ależ to jest źle napisana książka!

Książka ta to niestety zwykłe „czytadło” powstałe na fali popularności serialu „Wspaniałe stulecie"wyłącznie dla zysku. Nie wiem, czy to wina autora, czy kwestia pospiesznego, niedbałego tłumaczenia, ale pozycja ta wygląda jakby została stworzona w ramach kursu: „Jak napisać harlekina w tydzień”.
Lista zastrzeżeń jest długa: Niejednolitość stylu - w tekście pojawiają się...

• Sprzedane
  • 2016
  • Chcę w prezencie
  • 2018
  • Klimatycznie: Orient (Japonia/Chiny/Korea/Malezja/Indie/Arabia)
  • 🏡Posiadam $
  • 2016

Pawło Zahrebelny Wspaniałe stulecie Sulejmana. Roksolana - porwana w niewolę Zobacz więcej