Black Metal: The Cult Never Dies, Vol. 1

Data 1. wydania:
angielski
muzyka
angielski

Można traktować tę książkę, jako suplement do Black Metal: Ewolucja kultu, ale w rzeczywistości potrzebna jest jak śnieg latem. Owszem, jest tu parę słów o Satyricon (ale jak na tak długą historię, opisano ten zespół mocno pobieżnie), czy Kampfar, plus kilka innych raczej dużo mniej istotnych kapel sceny BM - całość jednak jest dość nudna i w sumie mało zajmująca. Ot,...

Świetna kontynuacja "Ewolucji Kultu", dużo miejsca poświęconego polskiej scenie black metalowej. Autor kolejny raz stanął na wysokości zadania.

Mądra książka.
Jak opisać zjawisko zwane Black Metalem, żeby uniknąć bulwarowej otoczki?
Właśnie tak, jak to robi autor książki. Kolejne rozdziały mają formę wywiadów z zespołami, które pisarz uważa za znaczące dla gatunku. W tych wywiadach poruszane są dość istotne kwestie dotyczące filozofii, estetyki, historii i wpływu na otoczenie zjawiska "Czarnego Metalu".
Można...

Doskonały dodatek do „Black Metal. Ewolucja kultu”. W zasadzie mógłbym skopiować własną opinię do w/w książki, i przytoczyć ją ponownie w tym przypadku. Jednak „Kult wiecznie żywy” zasługuje niewątpliwie na swoją ‘własną’ opinię.
Przede wszystkim należy się Autorowi szacunek za część poświęconą polskiemu black metalowi! Owszem, w książce-matce przedstawił ten aspekt...

• Muzyka
  • 2019