Miłość jest straszna

2007-01-01
2007-01-01
Katarzyna Karłowska
miłość farsa uczucie

Właśnie skończyłam.Dziwnie mi trochę dawać 10tkę, która tu się nazywa "arcydzieło", bo ta książka na pewno arcydziełem nie jest;) Ale jest zupełnie inna niż wszystkie, które dotykają tematu miłości! Miłość, jak wiadomo jest dość pokręcona, a tu jest wszystko pokręcone,szczególnie drogi którymi chodzą bohaterzy!! Okładka i tytuł, bo nie lubię w tytule słowa "miłość", zupełnie nie odzwierciedla ducha książki, choć tytuł dość prowokacyjny...cała książka jest napisana językiem dość osobliwym jak na książkę o miłości , do którego raczej nie nawykliśmy w tej tematyce, ani chyba w ogóle. Konstrukcja jest tak zabawna i tak absurdalna, że absurd goni tu absurd, które mimo wszystko wydają się tu jakby normalne. Przyznam,że ciężko nawet to opisać-to trzeba przeczytać,ale uwaga!! Książka zdecydowania nie dla każdego!! To pozycja dla osób, które są zdystansowane do siebie i do innych oraz otaczającego ich świata, myślę że większość która dała tu negatywne opinie, nie zrozumiała wydźwięku ej historii tu opisanej,a język którym jest napisana,choć prosty,t jednak wymagający. Do Osoby czytającej faktycznie "arcydzieła" nie trafi ta lektura zupełnie!! To dla ludzi wyluzowanych, mi wpadła w ręce przez przypadek i była miłą odskocznią od wszystkiego co wokół się dzieje. Kto umie czytać również "między wierszami", doczyta się również ważnych przesłanek, którymi należy się kierować względem miłości!! A ktoś, to jej właśnie poszukuje,niech też przeczyta...pod warunkiem,że jest racjonalistą,a nie romantykiem,bo książka jest zdecydowanie daleka od romansu i romantyzmu!!!

Na początku była bez sensu dla mnie, ale ogólnie w porządku
Chociaż, szału nie robi. Bardzo przewrotna akcja, a życie bohaterów odwraca się o 180 stopni. Pokazuje, że często jedna decyzja ma wpływ na całe nasze życie. O ludziach prześladowanych i prześladowcach ;) i jak często miłość potrafi być ślepa ;) czasem osoba, w której się zakochujemy przestaje nas interesować w chwili, kiedy ona zakochuje się w nas ;) może ta niedostępność jest taka pociągająca :)

Na początku była bez sensu dla mnie, ale ogólnie w porządku

Zawiodłam się na tej książce, bardzo wulgarna i chaotyczna męczyła mnie nie przypadła w mój gust wielkie rozczarowanie czuje, spodziewałam się czegoś ciekawszego, nic mnie nie zaciekawiło po prostu okropna książka nie podobała mi się wcale takie mam zdanie i uważam.

Troje śledzących się nawzajem kochanków odkrywa, że czasami najlepszym sposobem na znalezienie miłości jest obejrzenie się za siebie.
Lynn Gallagher, właścicielka doskonale prosperującej galerii sztuki na Manhattanie, z pozoru ma wszystko, ale kiedy przygląda się człowiekowi, który obsesyjnie za nią chodzi, dostrzega, że brakuje jej jednego - nieosiągalnego celu, marzenia, za którym mogłaby podążać. Postanawia rozwiązać swój problem całkiem niecodziennie. Sprawy przybierają wprost surrealistyczny, gorzko-zabawny obrót...Książka mnie zaskoczyła, typowo psychologiczna i jak dla mnie trochę nie zrozumiała.

Moim zdaniem książka jest genialna. Dawno się tak nie śmiałam podczas czytania. Ciekawa trochę surrealistyczna fabuła, barwne, można powiedzieć trójwymiarowe postacie, które łatwo można sobie wyobrazić, zwrot akcji, humor, czasami czarny, który do mnie trafia. Gorąco polecam na odstresowanie się

Książka genialna! choć czasami obrzydliwa i przesadzona... ale mimo to, jednak genialna. W przesadzony i karykaturalny sposób przedstawiająca nas samych pod postacią narwanych bohaterów. Komedia zabarwiona wcale nie małą dawką dobrych i naprawdę przydatnych porad życiowych i/lub psychologicznych. Na zmianę to ryczałam ze śmiechu, to kiwałam głową na potwierdzenie mądrych (naprawdę) słów w niej znalezionych.
Polecam ją przeczytać, naprawdę. Nie można tylko być do niej uprzedzonym, a podejść z otwartym umysłem i przymrużeniem oka w niektórych momentach.

Książka początkowo wydaje się być banalną historyjką o szpiegujących się wzajemnie samotnych ludziach. Po kilku stronach historia wciąga, a przy tym staje się coraz bardziej interesująca.

Czasem zabawna, czasem wręcz tragiczna, jednak całość tworzy ciekawą opowieść o pożądaniu, miłości i obłędzie, jaki tym uczuciom towarzyszy.
Książka opisująca ciekawą historię, którą się pamięta.

Pozycja lekka i przyjemna, a zarazem nieprzewidywalna.
Polecam.

Książka opisująca ciekawą historię, którą się...

Książka jest fantastyczna! Płakałam i śmiałam się na przemian tyle razy, że sama straciłam rachubę. Napisana w przystępny dla każdego sposób. Niebanalna. Po prostu powieść o, której się pamięta. Do tego wszystkiego jeszcze wiarygodna psychologicznie. Polecam.

Dość oryginalna lektura :P Humor filozofia i wariactwo :P

Dość oryginalna lektura :P Humor filozofia i wariactwo :P

Bardzo fajna książka, nieźle się przy niej uśmiałam :)

Bardzo fajna książka, nieźle się przy niej uśmiałam :)

• Obyczajowe
  • Niedoczytane