Bóstwa, kulty i rytuały starożytnego Egiptu

Okładka książki Bóstwa, kulty i rytuały starożytnego Egiptu
1993-01-01
religia symbole mitologia Egipt

więcej Więcej

Na półkach: , , , , , ,

Cała opinia do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/12/174-bostwa-kulty-i-rytuay-starozytnego.html
O książkach związanych z religią można powiedzieć wiele. Bardzo wiele - wszak papier jest cierpliwy. Trafiają się pozycje świetne ale i takie, które ciężko przełknąć. Takie, w których mamy natłok informacji iście akademickich, ale i takie, w których brednia...

Świetna publikacja dotycząca religii Egipskiej.
Bardzo dobrze napisana, zawiera dużą ilość interesujących informacji.
Przydatna dla osób zainteresowanych Starożytnym Egiptem, zarówno egiptologów jak i dla osób z zewnątrz.

W przystępnej formie przedstawia ogólny zarys życia kulturalnego starożytnego Egiptu. Istnieją już dziesiątki tym podobnych pozycji, lecz książka Niwińskiego ma tę przewagę, że jest napisana oryginalnie po polsku - dla polskiego czytelnika.

Merytorycznie książka bardzo dobra. Nie spotykamy się tu z natłokiem kwestii poruszanych przez praktycznie każde dzieło prawiące o starożytnym Egipcie a z rzeczami nowymi. Podążamy śladami starożytnych procesji, studiujemy stare pergaminy, szukamy różnic i podobieństw między wyznawanymi kultami. Z całą pewnością jest to doskonała pozycja dla osób które dążą do pogłębienia...

• Egipt
  • Historia