Pacyfik i Eurazja. O wojnie

Okładka książki Pacyfik i Eurazja. O wojnie
Jacek Bartosiak Wydawnictwo: Wydawnictwo Asian Century Seria: Biblioteka Jedwabnego Szlaku militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
Biblioteka Jedwabnego Szlaku
Wydawnictwo Asian Century
2016-09-06
2016-09-06

Okładka książki Biznes w Chinach Jacek Bartosiak, Bogdan Góralczyk, Radosław Pyffel
Ocena 8,5
Biznes w Chinach Jacek Bartosiak, Bo...
Okładka książki Nadchodzi III wojna światowa Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz
Ocena 7,3
Nadchodzi III ... Jacek Bartosiak, Pi...
Okładka książki Wojna w Kosmosie. Przewrót w geopolityce Jacek Bartosiak, George Friedman
Ocena 7,7
Wojna w Kosmos... Jacek Bartosiak, Ge...

Fachowość i merytoryczność dr. Bartosiaka nie budzi wątpliwości, ale na Litość... język! Tak jak ludzie mają awersje do Georga Friedmana, że częściej niż geopolitykę to uprawia publicystykę polityczno-historyczną (z czym się nie do końca zgadzam), tak każdy przyznaje że Friedman ma świetną narrację - nie sposób znużyć się lub zmęczyć jego tekstami. Tutaj natomiast mamy taki natłok technicznych terminów i całej geopolitycznej nowomowy, tyle jest zdań wielokrotnie złożonych, że czytanie bardzo szybko męczy. Polecam wyłącznie fanom i krytykom Bartosiaka.

Piękne wprowadzenie do świata geopolityki i strategii. Polecam każdemu.

Piękne wprowadzenie do świata geopolityki i strategii. Polecam każdemu.

Rzecz bardzo dobra i solidna pod wzglęm logicznym i fachowym, minus za fatalną redakcję.

Książka jest bardzo słabo napisana. Olbrzymia ilość powtórzeń, ciągnące się przez całe akapity zdania wielokrotnie złożone sprawiają, że książka jest ciężka w odbiorze. Całość sprawia wrażenie spisanych ze słuchu podcastów, bez jakiejkolwiek redakcji i selekcji materiału. Dodatkowo Autor ma nawyk tłumaczenia oczywistych informacji i przedawniania ich jako wiedzy tajemnej.

Słabe, w kółko to samo, powtórzenia, łańcuchy tautologii! tak jakby autor miał płacone od wiersza!
Każdemu kto wysłuchał choć jednego podcastu lub przeczytał inną książkę autora - stanowczo odradzam

Zapraszam do posłuchania mojej recenzji na YouTube (mniej niż 3min):

Zapraszam do posłuchania mojej recenzji na YouTube (mniej niż 3min):

Pokaż mimo to video - opinia

Niestety momentami zbyt wiele powtórzen, ma się wrażenie jakby się w kółko czytało o tym samym. Chaotycznie. Szkoda, bo temat sam w sobie bardzo ciekawy.

Książka opisuje rywalizację USA z Chinami, która kształtuje i będzie kształtować naszą rzeczywistość, w nie mniejszym stopniu jak rzeczywistość naszych rodziców kształtowała zimna wojna z ZSRR.

Publikacja jest napisana trudnym językiem ale porusza niezwykle ważne z perspektywy geopolitycznego istnienia Polski kwestie.

Obserwuję dr Bartosiaka od wielu lat i trzeba mu oddać, że ożywił w Polsce debatę na temat geopolityki i przestrzeni geograficznej na jaką skazany jest nasz kraj. Braki stylistyczne można autorowi wybaczyć biorąc pod uwagę jak ważna jest to publikacja. Gorąco polecam!

Obserwuję dr Bartosiaka od wielu lat i trzeba mu...

Mimo przeczytania recenzji przed zakupem, które delikatnie mówiąc odradzają zakupu, postanowiłem na własną rękę sprawdzić jak to z tą książką jest. No i po 22h męczenia się z nużącą treścią, ostatecznie muszę przyznać, że żałuję zakupu, tej książki. Książka może się wydawać napisana z perspektywy wnikliwego eksperta, co było podstawowym dla mnie argumentem przy zakupie, ale koniec końców, wydaje mi się, że autor najlepiej w podsumowaniu książki, podsumował swoją pracę, pisząc w prost, że powstała ona by zebrać wiedzę jego w tym temacie, którym jest zainteresowany. Ostatecznie to właśnie dostaliśmy, nieprzyjemną, skomplikowaną, nie odkrywczą historię odkrywania podstawowych zasad kierujących geopolityką i konfliktem USA Chiny. Mimo wszystko po przeczytaniu wiem więcej niż wiedziałem, ale nigdy do książki nie wrócę, z powodu zbyt dużej objętości w porównaniu do wartościowej treści.

Świetna

Świetna