The Cellar

Natasha Preston Wydawnictwo: Sourcebooks Fire Seria: The Cellar literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
angielski
The Cellar
thriller młodzieżowy
Inne
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Książka niezwykle ciekawa fabularnie, ale zabójczo infantylny styl pisania utrzymuje mnie w przekonaniu, że nie była to dobra pozycja. Dysonans między tak brutalną rzeczywistością opowieści, a dziecięcym, skrajnie prostym językiem powoduje, że nawet nie wiem dla jak dojrzałych odbiorców jest ona przeznaczona.

Jest to z pewnością książka dobra, ale ciężko powiedzieć by się szczególnie wyróżniała.
Nie mam żadnego doświadczenia z literaturą zahaczającą o thriller czy kryminał, a mimo to wynudziłam się potwornie, nie odczuwałam absolutnie żadnych emocji, zarówno odnośnie bohaterów jak i wydarzeń, a cała fabuła mnie nie wciągnęła. Gdyby autorka skupiła się na opisaniu i bardziej...

ŚWIETNA!
Ale zakończenie takie nie zbyt książka warta polecenia

Przeczytałam dużo książek o takiej tematyce, najczęściej autorkami były kobiety,które przeżyły taką traumę. Uważam że książka Preston jest dobra, prawidłowo przedstawiony zarys postaci, nieźle prowadzona fabuła. Minusem w mojej ocenie jest zbyt powierzchowne przedstawienie postaci Rose. Ale reszta na plus

świetna historia, poza zakończeniem, które według mnie jest słabo rozwinięte to książka na medal :) rewelacyjna!

Póki co jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Napisana w taki sposób, że czytelnik nie może się oderwać. Gorąco polecam.

Psychologia postaci jest bezbłęna. Z każdym rozdziałem możemy obserwować jak bohaterowie się zmieniają. Wszystko jest przemyślane w najmniejszych szczegółach, a cała akcja jest porywająca. W tej książce nie ma nudnych momentów. Z każdą stroną napięcie rośnie, aż w końcu emocje podnoszą się do takiego stopnia, że z ciekawości nie mogłam wytrzymać. Niepewność utrzymywała się...

Świetny thriller. Postać Clovera mnie przerażała. Miałam jednak nadzieję, że na koniec dowiem się czegoś więcej o nim i jego zaburzeniach.

Pewnego wieczoru Summer idzie sama na imprezę. Nigdy na nią nie dociera.
Lewis, jej chłopak, później nie może sobie wybaczyć, że nie było go przy niej.
W jednej chwili szczęśliwa nastolatka traci kochającego chłopaka, rodziców i brata. Traci całe swoje życie, trafiając w miejsce, z którego nie ma ucieczki. Od tej poty nie będzie już sobą, Summer. Wraz z trzema innymi...

Oczekiwałam trzymającej w napięciu fabuły, jednak momentów kiedy mocniej zabiło serce było bardzo mało, jak na książkę o tematyce porwania. Główni bohaterowie w ogóle mnie nie zainteresowali, a o tych w mojej ocenie najbardziej intrygujących było najmniej. Mam na myśli Rose i naszego psychopatycznego porywacza, których intencje i perspektywe chciałabym poznać dużo bardziej...

1 733
    1 394