Jezioro tajemnic

Okładka książki Jezioro tajemnic
Peter May Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska Cykl: Wyspa Lewis (tom 3) Seria: Kryminały na lato kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2016-08-15
2016-08-15
Jan Kabat

więcej Więcej

Niezła, ale chyba był potencjał na więcej. Jakoś nie zostaje w pamięci a Fin jest straaasznie mądry i pozytywny. Dobrze opisany klimat tych wysp.

Z serią o wyspie Lewis jest jak z szarlotką. Kiedyś musi się skończyć. Była kiedyś bajka o stoliczku, który sam się nakrywał, ale to nie te czasy. Dobra seria musi gdzieś znaleźć swe zakończenie. I to jest zakończenie godne, bez dziwactw i wydumanych przemyśleń.

Na półkach: , , , , ,

Ostatnia część trylogii z wyspy Lewis. Moim zdaniem najlepsza. Wspaniałe zakończenie cyklu. Wątki osobiste są wyjaśnione i zakończone. Dostajemy pełny obraz życia głównego bohatera jak na tacy. Sprawa kryminalna w tej części dotyka go bardzo bezpośrednio. Świetna zagadka. Od dłuższego czasu czekałam na książkę, gdzie nie będę nawet w stanie przypuszczać KTO i DLACZEGO ...i...

Po dwóch mocno średnich częściach trylogii, jakoś zapomniałem o tej trzeciej. W końcu postanowiłem zasypać ziejącą dziurę, ale nie powiem że było warto.
Wydaje mi się że poprzednie dwie części były obszerniejsze, bo tą czytało mi się jakoś szybciej. Na całe szczęście, bo grubszej bym nie zmógł.

Zaskoczenia wielkiego nie ma. Znów dostajemy książkę usianą retrospekcjami, i...

Wciągający mroczny kryminał, gdzie do końca nie wiadomo co, gdzie i kto... bardzo lubię tego typu książki i teraz sięgam po pozostałe części trylogii

Jakie to było słabe i nudne. Ocena i tak naciągana, ze względu na dwie poprzednie książki z tej serii, które oceniłem maksymalnie, bo były bardzo ciekawe i zachwyciły mnie swym niesamowitym klimatem surowego wybrzeża północno-wschodniej Szkocji do tego stopnia, że zacząłem marzyć o wakacjach na wyspie Lewis.
Jezioro tajemnic to książka napisana na siłę, chyba tylko dla...

Sama fabuła ciekawa ale jak dla mnie książka zbyt rozwleczona i była moim stoperem przez ostatni miesiąc.

Niestety triochę już powiało powtarzalnością, wiecznie te zakłady chłopaków...

Ostatni tom trylogii z wyspy Lewis podobał mi się najmniej ze wszystkich, nadal jednak uważam, że to doskonały przykład dobrego, mrocznego kryminału.
Akcja toczy się wolno, bo też tajemnica, którą kryło jezioro, jest bardzo zagmatwana. Ciekawa intryga z przeszłości, ciekawe charaktery poszczególnych postaci i bardzo złożone relacje ludzkie.
Jedynym minusem jest to, że ten...

2059

Kolejna pokrętna historia z życia Fina Macleoda, żyjącego na wyspie Lewis. Autor niezwykle ciekawie maluje ekstremalne krajobrazy, przedstawia następnych, twardych wyspiarzy i zagadkę, której rozwiązanie znajduje się w przeszłości.
Zgrabne domknięcie trylogii, pozostawiające jednak możliwość powrotu do starych bohaterów. Książka warta poznania.

• 2018
  • E-book