Łowcy czarnoksiężników

Martha Wells Wydawnictwo: Mag Cykl: Upadek Ile-Rien (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Wizard Hunters
Upadek Ile-Rien (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Sylwia Twardo
fantasy czarnoksiężnicy Ile-Rien

Świetna książka z oryginalną fabułą.

Pomimo ciekawej konstrukcji tła (świat, w którym magia współdziała z mechaniką) książka zionie nudą. Długie opisy, przewlekła akcja i inne mankamenty sprawiają, że czytanie idzie naprawdę mozolnie. Dobrze, że główna bohaterka przestaje ciągle myśleć o uśmierceniu się po kilkudziesięciu stronach, w przeciwnym wypadku byłby to koszmar nie do przebrnięcia.

Jestem chyba jedyną osobą, na którą działa ta książka. Przeczytałam w jedną noc i nawet nie zauważyłam kiedy minęła. Po paru latach do niej wróciłam (co mi się w sumie rzadko zdarza) i... ponownie mnie wciągnęła!<br />
Za to rodzina, z którą zwykle się zgadzam co do ocen książek, w tej nie zauważyła nic szczególnego.

Książkę kupiłam w pakiecie z drugim tomem. Nie spodziewałam się czegoś ponadprzeciętnego, ale pozytywnie się zaskoczyłam. Książka jest napisana fajnym językiem, który dobrze się czyta. Akcja toczy się wartko, zazębia się ładnie. Nie ma - przynajmniej ja nie zauważyłam - nieścisłości. Wątki się zazębiają. Bohaterowie ciekawi. Książka bardzo mnie wciągnęła i już jestem w...

• Fantasy
  • Fantastyka