The Doors. Czas Apokalipsy

biografia, autobiografia, pamiętnik
InRock
1993-01-01
1993-01-01
the doors muzyka rock jim morrison

Okładka książki Marillion - Grendel, Fish i Hoggy Krzysztof Dmochowski, Piotr Kosiński
Ocena 6,7
Marillion - Gr... Krzysztof Dmochowsk...

więcej Więcej

Dobrze napisana książka, bez zbędnych teorii, czy plotek. Autor stara się rzetelnie przedstawić fakty oraz historię zespołu, nie zanudzając przy tym czytelnika.

Zespołu nie lubię. Sądziłam, że książka pomoże mi się do nich przekonać. Nie pomogła.

1937
1922

Jedna z bardzo wielu pozycji o The Doors i Morrisonie. Niespecjalna. Tak jakby Kosiński nie bardzo wiedział, o czym właściwie chce napisać. O grupie czy Morrisonie i Pameli.

Mimo, że książka interesująca (no, bo skoro po nią sięgam, to zapewne interesują mnie doorsi...), to jednak wciąż szukam dobrej, nie-mistycznej - albo przeciwnie, do granic możliwości mistycznej - biografii zespołu albo Morrisona.
Kłopot z książkami o The Doors i Jimie zawsze dla mnie polega na tym, że autorzy nie umieją określić, czy piszą o Morrisonie, czy o zespole. Ta...

Dużo informacji i ciekawostek, lecz w porównaniu z innymi książkami o The Doors wypada słabo.

Książka dobra, dla mnie jako fanki wszelkiej działalności artystycznej Morrsiona dość ciekawa, aczkolwiek spodziewałam się więcej wątków typowo biograficznych.

Sporo ciekawostek w przystępnej, treściwej formie.

Dla miłośników The Doors ciekawa historia

• Muzyka