Czasodzieje. Serce czasu

Okładka książki Czasodzieje. Serce czasu
Natalja Szczerba Wydawnictwo: EneDueRabe Cykl: Czasodzieje (tom 2) Seria: Czasodzieje literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Czasodzieje (tom 2)
Czasodzieje
Часодеи. Часовое сердце
EneDueRabe
2016-12-01
2016-12-01
Agnieszka Papaj-Żołyńska
fantasy fantastyka dla dzieci literatura dla dzieci steampunk

Na półkach: , , , ,

Wasylisa oraz jej przyjaciele trafiają do czasokręgu. Kiedy Szkarłatny Kwiat zakwitnie muszą wypowiedzieć życzenie, aby ocalić Eflarę- planetę czasodziejów. Jednak zanim się to stanie czeka na nich wiele wspaniałych chwil na obozie sportowym. Wasylisa uczy się czasodziejstwa, dzięki czasoksiędze, a Diana, Nick i Fesz przyglądają się z zaciekawieniem Ostalcom i sami doświadczają innego życia. Jednak nie wszystko jest takie kolorowe. W czasokręgu znalazło się także kilka nielubianych przez przyjaciół czasodziejów. Czasem zachodzą sobie nawzajem za skórę.
Książka jest ciekawa, wciągająca i wszystkim ją polecam.

Dwunastu wybrańców Czasokręgu staje w obliczu niezwykle trudnej misji. Bohaterowie muszą nie tylko powstrzymać zderzenie dwóch planet, ale także przełamać wzajemną niechęć i pokonać własne słabości. Na kogo mogą liczyć? Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Kim jest tajemniczy Astragor? I najważniejsze - czy Wasylisie i jej towarzyszom uda się ocalić Eflarę przed pochłonięciem? Odpowiedzi na te pytania odnajdziecie w drugim tomie serii.

"Serce czasu" zdecydowanie różni się od pierwszej części "Czasodziejów". I to nie tylko pod względem fabuły. Autorka koncentruje się na głównym wątku, mniej uwagi poświęcając na motywy poboczne, które wprowadzały pewien chaos w "Kluczu czasu". Co nie oznacza, że w ogóle ich tu nie ma.

Nowi bohaterowie, nowe magiczne stworzenia i wspaniałe, monumentalne budowle, to tylko ułamek czasodziejskich elementów, które czekają na nas w najnowszej powieści Natalii Sherby. Dowiemy się też więcej o przeszłości Fesza - kim jest nieznośny czasodziej, jakie sekrety ukrywa przed przyjaciółmi i dlaczego panicznie boi się Wielkiego Ducha Ostały? A wszystko to w malowniczej scenerii obozu letniego, w samym gąszczu nieprzeniknionych ostalskich lasów. Gdzieś tam, między ich drzewami znajduje się prawdziwe Serce Planety. Czy bohaterom uda się je odnaleźć? Ja już wiem, a Wy - przekonajcie się sami!

Dodaj cytat z książki Czasodzieje. Serce czasu