Kosiarz

Terry Pratchett Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Świat Dysku (tom 11) fantastyka, fantasy, science fiction
Reaper Man
Piotr W. Cholewa
Prószyński i S-ka
Świat Dysku Kosiarz Śmierć Śmierć Szczurów Windle Poons Reg Shoe Niewidoczny Uniwersytet Ankh-Morpork
Reaper Man
Świat Dysku (tom 11)
fantastyka, fantasy, science fiction
Piotr W. Cholewa

Na półkach: , , , ,

Mam spory zgrzyt za każdym razem, kiedy trzeba ocenić dzieło Terry'ego Pratchetta z serii "Świat Dysku". Bo bez dwóch zdań ma on swoje zalety. Wykreowana przez autora rzeczywistość jest doprawdy fascynująca, dopracowana w szczegółach, podobnie jak wyraziste, zapadające w pamięć postacie takie jak Śmierć, Cohen Barbarzyńca, GSP Dibbler, strażnik Marchewa i mnóstwo innych. Do...

Obłędnie dobra!!

7,5/10

Świetny Terry Pratchett. Dobry humor, ciekawa fabuła (chociaż wątek magów jest troszkę dziwny) i wartka akcja. Polecam każdemu.

Jedna z moich ulubionych, min, ponieważ pojawia się Śmierć Szczurów...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pratchett to jest Pratchett - albo się go uwielbia albo nie, ja bardzo takie poczucie humoru lubię i jego książki pomagają oderwać mi się od rzeczywistości i szarego świata, jednocześnie poruszają pod wartwą ironii i sarkazmu wartości moralne i uniwersalne. Jego mądrości zostaną ze mną na zawsze. Twarz ludzi w autobusie gdy wybuchałem śmiechem - bezcenna!

Odswieżyłam po latach, doceniłam.
Gdybym była Renatą, też zapraszałabym wieczorami Billa Bramę.
Książka, po której chciałoby się osobiście poznać Śmierć:) I nawet magowie mi tu nie przeszkadzają - a nie jestem zagorzałą wielbicielką cyklu o nich.

Książka o Śmierci i o umarłych, gdzie akcja toczy się w dwóch luźno ze sobą związanych wątkach. W pierwszym z nich Śmierć zostaje odesłany na emeryturę i postanawia "przeżyć" ostatnie chwile zajmując się najnudniejszymi zajęciami jakie jest w stanie znaleźć. W drugim, podobnie jak w "Ruchomych obrazkach", Ankh Morpork staje się celem tajemniczej inwazji świata realnego. Ten...

Kolejny wspaniały tom przygód ze Świata Dysku. Tym razem w roli głównej Śmierć oraz Magowie. Śmierć przestaje wykonywać swoją pracę, przybiera imię Billy Brama i pracuje dla starej panny Renaty na roli. Do pracy dostaje kosę (raczej nie można mieć wątpliwości, czy umie się nią posługiwać). Jednak przy koszeniu trawy, wprowadza zasadę "tylko jedno źdźbło na raz!", co...

Że będzie ciekawa - domyśliłem się, jako że seria o śmierci jest wysoko stawiana i pierwsza część też mi się podobała.
Że będzie zabawna - spodziewałem się, chociaż chyba i tak przerosła moje oczekiwania.
Ale że się wzruszę? Na książce z serii dysku? Tutaj było zaskoczenie. Jak dla mnie naprawdę rewelacyjna.

Dyskusje

8 548