Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Julian Fellowes Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Belgravia (tom 1-11) powieść historyczna
Anna Bańkowska
Marginesy
arystokracja bitwa pod Waterloo intryga literatura angielska Londyn odmiana losu powieść historyczna szantaż tajemnica uczucie życie towarzyskie
Belgravia (tom 1-11)
powieść historyczna
Anna Bańkowska
Inne

Oficjalne recenzje i

Z wizytą u londyńskich elit

[ 17 ] Link do recenzji

Dałabym siedem gwiazdek za przyjemną, niewymagającą lekturę, ale zwroty akcji wydają mi się przesadzone (prostackie?), a narracja niedopracowana. Szanuję tłumaczkę i redaktorów za zachowanie stylu autora mimo jego potknięć - i piszę to szczerze, bez ironii. Jeden z przykładów w lekkim skrócie: osiemnastoletnia bohaterka idzie przez miasto, a za nią podąża...

Lekka, latwa i przyjemna lektura ze wszystkimi motywami, ktore kochalismy w Downton Abbey: nieslubne dzieci, ginacy w chmurach szczyt drabiny spolecznej, przekupne pokojowki, osadzone w Londynie wczesnej epoki wiktorianskiej.

Bardzo przyjemna lektura. Książka dosyć przewidywalna, ale pozwala zapomnieć o codzienności. Dobrze zarysowane postaci kobiece, mężczyźni trochę słabiej. Prawie jak w Downton Abbey:).

Jestem w mniejszości - nie lubię serialu Downtown Abbey, dlatego podejrzliwie podchodziłam do "Belgravii". Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Historia wciąga od pierwszych stron. Polecam

Ciekawa, kostiumowa , prawie słuchać muzykę i gwar salonów . Widzę ulice Londynu i nadbrzeże . Opowieść ciekawa ale nie do końca w moich klimatach .

Sięgnęłam po tę książkę skuszona związkiem z"Downton Abbey", które absolutnie uwielbiam, a także faktem, że własnie rusza emisja serialu na podstawie "Belgravii". Lubie książki o takiej tematyce, osadzone w "arystokratycznych" kręgach XIX wieku, więc generalnie ta lektura sprawiła mi przyjemność. Czuję jednak pewien niedosyt - trochę zabrakło mi wysublimowanego humoru,...

Skuszona nazwiskiem autora "Downton Abbey" liczyłam na dobrą książkę, pełną intryg i wyrafinowanych rozgrywek wśród towarzyskich elit brytyjskich. Niestety, dostałam opowieść dla wielbicieli programów typu "trudne sprawy", ale w kostiumie XIX-wiecznym. Historia jest prosta jak drut, bohaterowie jednoznaczni, zakończenie przewidywalne od samego początku. Czytając liczyłam na...

Bardzo fajna lekka książka dla fanów serialu Downtown Abbey. Ciekawa historia opierająca się na więzach rodzinnych, warstwach społecznych i kontaktów między ludźmi z różnych światów. Czytało się bardzo przyjemnie, polecam!

Zawiłośći intrygi sekrety rodzinne jak w życiu.Mnie się podobała.

Szybka i łatwa powieść, w sam raz w razie potrzeby na "odmóżdżenie". Jest to w zasadzie niezbyt wiarygodna historia w ładnych kostiumach. Wydarzenia nie są szczególnie zaskakujące, a bohaterowie zbyt skomplikowani.

Książka, chociaż nie obraża za bardzo inteligencji czytelnika, to jednak trochę rozczarowuje.

Dyskusje

• 2019