Siedem dni dla wieczności

Okładka książki Siedem dni dla wieczności Marc Levy
Okładka książki Siedem dni dla wieczności
Marc Levy Wydawnictwo: Muza Seria: Galeria literatura piękna
Galeria
Muza
2004-01-01
2004-01-01
8373195254

Świetna książka, która przekonała mnie nie tylko do tego autora, ale także do obejrzenia serialu Lucyfer. Świetny język przedstawiający w humorystyczny sposób tragiczne wydarzenia. Extra. Szkoda, że nie wszystkie książki tego autora są tak dobre.

Jak każda historia Marca Levy, i tak jest pełna tajemnicy, miłości i metafizyki. Fani się nie zawiodą.

Rewelacyjny koncept, ale coś poszło o drodze źle. Samo życie 🤷‍♀️

Rewelacyjny koncept, ale coś poszło o drodze źle. Samo życie 🤷‍♀️

Mimo, że Marca Levy'ego uwielbiam, to tej pozycji nie mogę ocenić maksymalnie. Po opisie książki spodziewałam się wielkiej walki odwiecznych wrogów, jakiegoś apokaliptycznego starcia i ostatecznego rozstrzygnięcia. Tymczasem dostałam, owszem przyjemną w odbiorze, ale "tylko" historię miłosną i do tego napisaną jakby na szybko.
Dwoje przedstawicieli wrogich sobie obozów: Bożego i szatańskiego otrzymują misję: w siedem dni przeciągnąć na swoją stronę jak najwięcej ludzkich dusz. Nawet się dobrze nie "rozkręca" to przeciąganie, bo bohaterowie się spotykają i... tutaj powieść zmienia swój gatunek i staje się romansem.
Dodatkowo nie spodobała mi się zbytnio wizja Stwórcy jako Pana i Dyrektora firmy, a diabła jako Prezesa. Czyli Niebo i Piekło mają być wielkimi korporacjami? Jakoś mi się to nie widzi.

Dwoje przedstawicieli wrogich sobie obozów:...

Ksiazke czytalam w wydaniu niemieckim, bardzo dawno temu, ale utkwila mi w pamieci ze wzgledu na ciekawy watek i zaskakujace zakonczenie. Rozgrywka dwoch agentow, majacych tylko 7 dni na pokonanie przeciwnika. Ciekawa zonglerka miedzy dobrem a zlem. Raczej polecam.

Początek wydawał się ciekawy: zakład Boga i Szatana oraz wysłanie swoich najlepszych agentów. Niestety, to jedyna rzecz, która mnie zaciekawiła. Reszta jest... nijaka. Książka praktycznie o niczym. Zamiast świetlistej miłości i dobroci oraz przeciwstawnego zła i piorunów, mamy miękką papkę niewiadomej zawartości. Bohaterowie mało ciekawi i irytujący, książka za krótka, żeby dobrze ich poznać, zwłaszcza jego. Jednego dnia się nienawidzą, drugiego bezgranicznie kochają. Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie walkę o całą ludzkość, przede wszystkim jakiejś akcji, przeciągania na swoją stronę, a tu nic. Raczej nie polecam.

7 dni dla niczego. Uczucie, które powstało z niczego. Jednego dnia główni bohaterowie względnie się tolerują, następnego wyznają sobie wieczną miłość. A gdzie jakieś następstwo, konsekwencja? Już nie wspomnę o tym, że sama idea książki dla mnie jest zupełnie bezsensowna. Zakład między diabłem a Bogiem? Który z nich wygra i będzie miał władanie na Ziemi? Każda wierząca osoba wie, że to jest absurdalne założenie. Bóg nie musi z nikim się zakładać, jest miłością samą w sobie. Nie podobała mi się ta książka, przebrnęłam, ale nie polecam.

Historia jak z bajki- dobro walczy ze złem a na koniec kompromis.

Historia jak z bajki- dobro walczy ze złem a na koniec kompromis.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zapowiadało się ciekawie - ostateczna walka dobra ze złem, ten kto wygra zgarnia wszystko. Niestety realizacja ciekawego pomysłu okazała się bardzo nijaka i pozbawiona emocji podobnie jak główni bohaterowie tej opowieści. Zdecydowanie nie polecam.

To zdecydowanie najgorsza książka Levyego którą czytałam. Bardzo dziecinna i niedopracowana. Pomysł ciekawy, początek całkiem niezły, ale niestety im dalej tym gorzej. Aż trudno mi uwierzyć, że napisał ją jeden z moim ulubionych autorów.

• Marc Levy
  • Romans