Kolacja z duchami

2016-08-01
50 min.
9788374207737
Iwona Janczy

Cudowny humor i ilustracje!

Cudowny humor i ilustracje!

Bardzo fajna książka dla dzieci. Historia co prawda nie jest długa, ale nadrabiają ilustracje- można przy ich pomocy poćwiczyć z dzieckiem spostrzegawczość, a także samodzielnie rozszerzyć historię.

Warto sięgnąć po tę książkę. Mało tu tekstu, ale są ładne, proste ilustracje oraz ciekawa i zabawna historyjka o duchach. Mnie książka ta bardzo rozbawiła. mam nadzieję, że mojemu dziecku spodoba się tak samo jak "Śniegowy duch".

Kolacja z duchami, Jacques Duquennoy. W zam zysku odbywa się kolacja, którą zorganizował Henio dla swoich przyjaciół. Na początek serwowany jest koktajl na pobudzenie apetytu, następnie zupa dyniowa, łosoś, sałata, ser, niespodzianka szefa kuchni, magiczny deser oraz kawa. A na końcu gorące mleko uuuuu pełna ciepła i dobrego humoru idealna lektura na oswojenie z duchami

W przypadku tej książki „duszny” temat został wykorzystany do zabawy formą, i choć tekstu jest niewiele, historia jest świetna.

Duszek Heniek zaprosił na kolację wszystkich swoich przyjaciół i przygotował dla nich masę pyszności – kolorowe koktajle w fikuśnych fiolkach, zupę dyniową, pieczonego łososia, sałatę, ser i pewien tajemniczy deser. Okazuje się jednak, że duszki przejmują kolor, a nawet fakturę jedzonej potrawy, a od specjalności szefa kuchni stają się… niewidzialne! I w swej niewidzialności grzecznie pomagają gospodarzowi w zmywaniu.

Straszne zamczysko zamieszkują duchy uśmiechnięte i dobrze wychowane – nawet jeśli zdarza im się czasem pochlapać swoje prześcieradło.

Zabawna, klimatyczna książeczka z naprawdę ciekawym pomysłem. A w dodatku zaostrza apetyt i przypomina o dobrych manierach! Serowego ducha koniecznie trzeba zobaczyć, podobnie jak nieco stremowanego gospodarza imprezy próbującego przenieść zastawioną do pełna tacę przez ścianę. A wizualne nawiązania do leonardowskiej „Ostatniej wieczerzy” przywołają uśmiech na twarz czytającego rodzica.

Nie ma co - można uczyć się od duszków dobrych manier i gościnności.

• Dziecko
  • Czytane dziecku
  • PRZECZYTANE 2019
  • Dla najmłodszych, opowiadanka
  • Dla szkrabów

Dodaj cytat z książki Kolacja z duchami