Czerwone złoto. Kryminał kulinarny

Tom Hillenbrand Wydawnictwo: Smak Słowa Cykl: Xavier Kieffer (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Rotes Gold
Anna Krochmal, Robert Kędzierski
Smak Słowa
Literatura niemiecka Luksemburg kucharze restauratorzy kryminał Anna Krochmal Robert Kędzierski
Rotes Gold
Xavier Kieffer (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Anna Krochmal, Robert Kędzierski

Czytałam tę książkę zaraz po "Diabelskim Owocu" wiec płynnie kontynuowałam ciąg przygód kucharza-detektywa. Książka jest dobra i wciągająca. Akcja jest spójna, toczy się dość wartko, no i oczywiście znowu - bardzo realne opisy tego jak robi się jedzenie dla dużych sklepów i cateringów. Kryminał tej książki polega na tym, że po jej przeczytaniu są produkty po które w sklepie...

Generalnie mi się podobała, jedynie czasem akcja spowalniała i gorzej się czytało. Mimo wszystko polecam!

Bardzo lekkostrawny, przyjemny kryminał jak i cała seria przygód Xaviera. Jako kucharz z doświadczeniem w sushi tę część czytało mi się znacznie przyjemniej niż poprzednią. Polecam smakoszom dobrej kuchni jak i dobrej książki! :)

Książka podejmuje bardzo ciekawą tematykę wykorzystując zagadnienia z zakresu nie tylko kulinariów, ale i ekologii tworząc na tej podstawie bardzo ciekawy i udany kryminał. Przyznam szczerze, że po raz pierwszy miałam do czynienia z kryminałem kulinarnym, aczkolwiek historia czerwonego złota nieraz przyprawiła mnie o mocniejsze bicie serca. I choć przyznam szczerze że...

Dla mnie ten kryminał, nie jest kryminałem. Mnóstwo opisów dotyczących po prostu jedzenia, które zakłóca opowieść, która jest gdzieś z boku...Choć świat gastronomii zawodowo nie jest dla mnie tajemnicą, jednak w książce to bardziej konsumpcja niż gastronomia.

W kryminalnej opowiastce Toma Hillenbranda pt."Czerwone złoto" poznajemy kolejne przygody kucharza Xaviera Kieffer'a. Tym razem tematem przewodnim jest jedna z popularniejszych ryb, czyli tuńczyk.

Wątek detektywistyczno-kryminalny wpleciony jest w problematykę kulinarnej "mody" i problemów z tym związanych. Książka skłania do stawiania pytań i szukania odpowiedzi, m.in....

To moje drugie spotkanie z panem Kiefferem , luksembusrkim kucharzem. I muszę stwierdzić, że bardziej smakowite.
Tym razem mamy sprawę kręcącą się wokół sushi, a tak naprawdę i w pierwszym i drugim tomie tematy są społeczno-polityczno-gospodarcze. Tutaj sprawa tuńczyka i naszej ludzkiej pazerności, kosztem wszystkich i wszystkiego - nawet środowiska.
Czytało się super -...

Sięgnęłam po tę książkę z ciekawości. Kryminał kulinarny. Mam teraz większą wiedzę na temat tuńczyka. Akcja przyspiesza dopiero po połowie i wtedy staje się ciekawa.

Może nie aż tak dobra, jak Diabelski Owoc, ale równie wciągająca. Pochłonąłem ją błyskawicznie. Tym razem dużo dowiadujemy się o hodowli i połowie tuńczyka. Trochę też o francuskiej i luksemburskiej kuchni. Bardzo ciekawe rzeczy, w dodatku z morderstwem w tle. Już czekam na kolejną książkę Hillebranda.

Kolejne spotkanie z autorem uważam za równie udane jak poprzednie, zabrakło mi tylko tego pierwiastka odkrywania, którego doświadczyłam przy pierwszej części.
Zabrakło mi w powieści mocnej kryminalnej akcji. Rozwinięcia, a nie podążania tym samym nurtem. To co było świeże w pierwszym tomie, w drugim już takie nie jest... Brak mi dramatyzmu. To taki kryminał w rytmie slow...

• 2017
  • Kryminał