Teatr Heroda

Czytelnik
teatr józef hen młodość wojna dorastanie
literatura piękna
teatr józef hen młodość wojna dorastanie

Dwie pierwsze powieści z cyklu „Teatr Heroda” (trzecia, „Nikt nie woła”, przeleżała w zamrażarce 33 lata) dokumentują krytyczne dla Polski lata 1938 oraz 1939. Bohater, Bożek, to alter ego autora. Wydarzenia pierwszych dni wojny zostały przepisane niemal słowo w słowo z „Nowolipia”, a raczej na odwrót, po przecież „Opór” powstał znacznie wcześniej, ale to nic nie szkodzi,...

Na "Teatr Heroda" składają się dwie części: "Przed wielką pauzą" (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/264597/przed-wielka-pauza/opinia/28040262#opinia28040262) oraz "Opór".

Drugi tom obejmuje pierwsze tygodnie wojny w Warszawie, aż po kapitulację, którą bohaterowie przeżywają bardzo boleśnie.
Znany z pierwszej części Bogdan, zwany przez bliskich Bożkiem, barwnie relacjonuje...

• Rok 2016
  • II wojna światowa
  • Cmentarzysko Książek Zapomnianych, czyli wyszperane w antykwariatach
  • Może kiedyś przeczytam...
  • 1. Nie ma
  • Biografie i wspomnienia