Wyspy zagubione w czasie

Okładka książki Wyspy zagubione w czasie praca zbiorowa
Okładka książki Wyspy zagubione w czasie
praca zbiorowa Wydawnictwo: G+J RBA albumy
albumy
G+J RBA
2000-01-01
2000-01-01
świat wyspy podróże

Książka przeczytana w ramach akcji #wyspiarskimaraton

Różni autorzy tej publikacji opowiadają o znanych i mniej znanych wyspach znajdujących się na naszej planecie. Wyspach, które często w jakimś stopniu są zapomniane przez władze nimi rządzące czy innych, zwyczajnych ludzi, takich jak np. turyści.

Jak dla mnie najciekawszymi opowieściami były te o przepięknych Wyspach Andamańskich oraz o dzikich Juan Fernandez. Nie wiedziałam, że europejska Gotlandia, czyli największa wyspa na Morzu Bałtyckim, jest tak interesująca pod względem historii. Sama chętnie wybrałabym się na średniowieczny festiwal, który regularnie się na niej odbywa! Pitcairn i Norfolk nie zaskoczyły mnie niczym, gdyż uczyłam się o tych wyspach na studiach a także czytałam świetną książkę na temat pierwszej z nich. Wyspy Liparyjskie dostarczyły mi natomiast przeżyć wizualnych, gdyż zdjęcia z tego rejonu były niesamowite.

Nie sądziłam, że „Wyspy zagubione w czasie” będą tak intrygującą lekturą pełną faktów, ciekawostek i budzących zachwyt fotografii. Ta książka to tak naprawdę świetny punkt wyjścia do dalszego zgłębiania tych miejsc za sprawą bardziej szczegółowych tytułów dostępnych na polskim rynku wydawniczym.

Książka przeczytana w ramach akcji #wyspiarskimaraton

Jak dla mnie najciekawszymi opowieściami były te o przepięknych Wyspach...

• Zainteresowania: Podróże małe i duże
  • #bookiswiata wyspy

Dodaj cytat z książki Wyspy zagubione w czasie