Korespondent

W.A.B.
2004-01-01
2004-01-01

więcej Więcej

Opisy Indii i Afganistanu są bardzo ciekawe, ale jako, że książka to powieść, a nie reporataż nie mogę im zaufać i włączyć do mojego zasobu wiedzy o świecie, gdyż nie wiem czy to prawda czy literacka kreacja. Dla zdobycia wiedzy wybrałbym jednak reportaż. Pomysł na fabułę opartą na wątku poszukiwania zaginionego reportera jest ciekawy, ale jego wykonanie marne. Gdybym miał...

"Dziennikarz przygotowujący materiał do kraju z zagranicy, prezentujący swoje materiały w macierzystej organizacji medialnej. Korespondent wojenny przygotowuje materiał z miejsca konfliktu, wojny. Korespondent może również sam opracować reportaż lub zrobić relację. Może także samodzielnie posługiwać się mikrofonem. Posługiwanie się zaś kamerą czyni z niego kamerzystę,...

Bardzo ciekawy pomysł. Bardzo nudna książka. Parę gwiazdek daję za pokazanie korespondentów wojennych jako próżnych, napalonych na newsy frajerów, którym wydaje się, że zmieniają świat - dość trafne. Mimo wszystko jednak nie warto, wątki poprowadzone statycznie, w złych proporcjach, postacie mało wiarygodne psychologicznie.

Książka wiele obiecuje po notce na okładce, niestety już po paru stronach akcja staje się nużąca. Dotrwałam do końca w nadziei, że coś zrozumiem. Niestety. Wiele wątków, bogate opisy psychiki bohaterów. Nic się ze sobą nie trzyma. Jedyny plus jak dla mnie to bogaty opis Indii i zwyczajów tego kraju.

Na półkach: , , , ,

Dla mnie książka przedstawia smutną i gorzką prawdę o korespondentach. Przedstawia ludzi, którzy czasami mają dość już mieszkania wiecznie na walizkach, wiecznej pogoni za konfliktami i oglądania ich z bliska, ale nie potrafią już żyć inaczej. W powieści występuje rozwalający się dom, ale cały czas zamieszkały. Czego on jest symbolem?
Mamy obraz ludzi, których życie upływa...

Po przeczytaniu bardzo dobrej "Miłości z Kamienia" i rewelacyjnej "Anioły jedzą trzy razy dziennie" z niecierpliwością sięgnęłam po "Korespondenta" i mocno się zawiodłam.
Jest to debiut literacki Grażyny Jagielskiej. Niestety, moim zdaniem nieudany.
Powieść opisuje zwyczaje mieszkańców Delhi. Dużo miejsca poświęconego jest sytuacji politycznej.
Sama akcja dość nużąca,...

Dotrwałam do połowy audiobooka. Jak dla mnie historia o niczym, przeskakiwanie z wątku na wątek. Mało tu opowieści o korespondentach wojennych, raczej świat oczami mieszkańców Delhi. Tym bardziej nie zrozumiały, że nie za bardzo orientuję się w sytuacji politycznej Indii.

Temat z opisu książki jest jednym z wielu wątków książki i jednym z wielu bohaterów, autorka zagłębia się w los, przemyślenia i wnętrze kilku bohaterów i ... właściwie nic z tego nie wynika - i nie chodzi o jakąć czystą akcję - po prostu brakuje w tym pazura. Miałem też problem z czytaniem niektórych fragmentów o afganistanie - oczywiście nie mam o tym jakiegoś...

Tematyka wydaje się ciekawa, jednak książka rozczarowuje, sprawia wrażenie nieco sztampowej i płytkiej

• 2015
  • Literatura polska