Zawsze w pierwszym rzędzie. Anna Wintour - królowa Vogue'a

Jerry Oppenheimer Wydawnictwo: Twój Styl literatura piękna
Front Row: Anna Wintour: What Lies Beneath the Chic Exterior of Vogue's Editor in Chief
Data 1. wydania:
Anna Tomiak, Paulina Głuchowska
Twój Styl
moda vouge
literatura piękna
Anna Tomiak, Paulina Głuchowska
moda vouge

Gdzie diabeł nie może tam babę pośle
Chociaż Anna Wintour – redaktor naczelna Vogue’a – od dawna zasiadywała w pierwszym rzędzie na każdym ważnym pokazie jako królowa mody, słynna stała się wśród szarego tłumu dzięki książce Diabeł ubiera się u Prady, w której stała się prototypem nieznośnej szefowej. Wówczas to zaistniała jako osobowość a nawet studium psychologiczne,...

Na półkach: , , , ,

Bardzo długo szukałam tej książki i kiedy w końcu udało mi się ją zdobyć byłam wziebowzięta. Niestety moja radość bardzo szybko się zakończyła, gdyż "Królowa Vogue'a" okazała się wielkim rozczarowaniem. Nieciekawa okładka, niezachwycający papier i tragiczne tłumaczenie to tylko początek moich zarzutów. Przez 355 stron miałam wrażenie, że czytam szmatławą gazetę plotkarską,...

Tragicznie wydana, z okropną okładką i mnóstwem błędów w tekście. Ale najgorsze jest, że po przeczytaniu pozostaje pytanie: po co w ogóle ją napisano? Podmiot pozostaje zupełnie nieinteresujący. Wiele hałasu o nic.

Ponieważ zainteresował mnie świat mody, któż mógłby być lepszym przewodnikiem po tym świecie niż szefowa amerykańskiego Vogue'a. Bardzo interesowało mnie jak wygląda praca naczelnej w tak prestiżowym piśmie, niestety autor skupił się na dzieciństwie Anny, latach młodości oraz ścieżce kariery przed Vogue'em. Stąd moja niska ocena

Historia niesamowitej kobiety, ale na ile prawdziwa? Ciężko stwierdzić, z tego co wiem Anna Wintour nie autoryzowała tej biografii. Trudno dostępna, tytuł strasznie pomieszany, zdarzały się błędy.

Moja ulubiona. Swiat mody i jego szefowa, to lubie :-) Baaardzzoo :-) Zawszeee ;-)

wcale nie przeczytane. znudziło mnie

Fajne studium ostrej,zdecydowanej kobiety.

Bardzo chętnie odkupię lub pożyczę książkę "Zawsze w pierwszym rzędzie. Anna Wintour - królowa Vogue'a". Jeśli ktoś z Was ma na zbyciu proszę o kontakt.

Chyba po raz kolejny powinnam zacząć od frustracji. Kto wymyślił, żeby zapisać tytuł w taki sposób, że nie wiadomo, co jest tytułem, a co podtytułem? W tej chwili nie ma dla mnie znaczenia, czy ja zapisałam to dobrze. Na LubimyCzytać jest to zapisane w jeszcze inny sposób. Wydawnictwo Twój Styl bardzo mi podpada swoimi książkami, mam za sobą do tej pory dwie (o ile dobrze...

Dyskusje

• Chcę w prezencie