Sprawiedliwość owiec. Filozoficzna powieść kryminalna

Okładka książki Sprawiedliwość owiec. Filozoficzna powieść kryminalna
Leonie Swann Wydawnictwo: Amber Cykl: Sprawiedliwość owiec (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Sprawiedliwość owiec (tom 1)
Glennkill. Ein Schafskrimi
Amber
2006-01-01
2006-01-01
Jan Kraśko
owce kryminał literatura niemiecka

Przeurocza. Inna niż wszystkie. Zupełnie dla mnie nowe podejście do kryminału. Uwielbiam!

Polecona i sprawdzona :D

odskoczna od Gry o tron ale to ta książka do której już wiem że wrócę nie raz :D

Takie sobie szczerze mówiąc. Nie porwała mnie ani fabuła (właściwie nic się tu nie dzieje), ani styl autorki ani warstwa metaforyczna. Sama fabuła niemiłosiernie się dłużyła, wszelkie rozkminy owiec mnie tak nudziły, że od połowy to już kartowałam książkę. W sumie nie było tu nic co by mi się jakoś specjalnie podobało. Plus jedynie za pomysł, bo to pomysł mnie zainteresował...

Zagadka taka sobie, ale myślę, że nie o nią tu głównie chodziło tylko o owce. Bardzo fajna książka, z humorem. Zachowanie owiec wielokrotnie mnie rozśmieszało i to ich pojadanie. Świetne są.

Mówi się, że zwierzęta widzą więcej niż ludzie. Że rozumieją nas lepiej, niż nam się wydaje. I że mają głęboko zakorzenione poczucie sprawiedliwości. Dlatego czasem, na kartach powieści, oddajemy im głos. Aby spojrzały na nasz świat i opowiedziały o nim na nowo. Z uśmiechem, naiwnością i szczerością… Oraz sprawiedliwością. Przede wszystkim ze sprawiedliwością.

...

Jako best seller powiem szczerze, że spowiedziewałem się ciekawszej książki która bardziej mnie wciągnie. Niestety czytałem ją tylko po to żeby skończyć. Dobrze napisana, nurtująca historia z ciekawym zakończeniem aczkolwiek kompletnie mnie nie zaintrygowała, nie miałem prawie żadnych większych chęci do przeczytania kolejnego rozdziału po zakończeniu poprzedniego.

Książka wspominana jako bestseller kiedyś. Jest to mój pierwszy kontakt z kryminałem, więc nie wiedziałem tez czego można się spodziewać i jak wyglądają kryminały.
Śledztwo prowadzone przez owce w świecie ludzi, gdzie nie rozumieją takich sytuacji jak moralność, dusza czy Bóg. Prowadzi je do wielu błędnych i zabawnych momentów.
Ogólnie książkę czytało się w porządku, nie...

Owce są trochę straszne

Daję trójkę - nie moja bajka. Może i na liście bestselerów, ale mnie ta powieść znudziła. Znudziła i zanudziła!

"Sprawiedliwość owiec" jest książką, która przedstawia sprawę morderstwa w nieco inny, niekonwencjonalny sposób, ponieważ z perspektywy owiec. W samej lekturze zostało przechwycone wiele rozważań na tematy takie jak moralność ludzka lub mechanizmy społeczeństwa. Książka była dla mnie całkiem przyjemna, jednak akcja toczyła się dość powoli i momentami troszkę mnie ona...

4 959
    1 894
    1 433
  • Chcę w prezencie
  • 2013
  • 2014
  • Kryminał
  • 2011

Leonie Swann Sprawiedliwość owiec. Filozoficzna powieść kryminalna Zobacz więcej