Miejsce po imperium

Świat Książki
ZSRR Rosja Ukraina Gruzja władza polityka państwo
literatura piękna
ZSRR Rosja Ukraina Gruzja władza polityka państwo

Świetne reportaże o krajach byłego ZSRR. W nawiązaniu do "Imperium" Kapuścińskiego. Polecam!

Dla mnie "Miejsce po Imperium" jest kontynuacją książki Wielkiego Mistrza (Ryszarda Kapuścińskiego)-"Imperium". Jak wygląda obecny homo sovieticus? Czy zmieniło się coś w mentalności człowieka rosyjskiego? Po raz kolejny odbyłam "podróż" przez ogrom Imperium i nie zawiodłam się.

Bardzo dobry zestaw obrazów z byłego ZSRR. Widać, że autor spędził tam wiele czasu, nie tyle zbierając informacje, co poznając mentalność i sposób na życie mieszkańców Rosji, Gruzji i Ukrainy. Interesuje się tym tematem, podróżowałam po krajach byłego ZSRR i mogę potwierdzić, że książka jest warta przeczytania.

Świetne, pisane z dużym zrozumieniem tematu i dużą wrażliwością, bardzo zajmujące opowiadania - reportaże o współczesnych Rosjanach i ich wielokulturowej ojczyźnie. Obrazki z różnych miejsc ogromnego niegdyś imperium, dziś biednego kraju rozdzieranego mnóstwem wewnętrznych konfliktów i problemów, widziane oczyma Rosjan - świadków, uczestników konkretnych zdarzeń, zarówno...

Bardzo niechlujne wydanie.

• Kaukaz
  • Rosja
  • 2010
  • Reportaże, literatura faktu
  • Literatura faktu
  • Reportarz
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Miejsce po imperium