Wodospad

2007-01-01
2007-01-01
Alina Patkowska
farma rodzina wróg

Lucy Swift to młoda wdowa po synu prominentnego i cenionego senatora. Zostawiła za sobą Waszyngton i zaczęła nowe, spokojne życie w Vermoncie. Prowadzi firmę zajmującą się organizacją wycieczek i wychowuje dwójkę dzieci. Jej życie wydaje się uporządkowane i szczęśliwe i takie jest do momentu aż ktoś postanawia zburzyć jej spokój. W otoczeniu Lucy zaczyna dochodzić do dziwnych zdarzeń a ona sama postanawia zgłosić się po pomoc do dawnego przyjaciela męża.

Nie wiem, czy ktoś jeszcze pamięta te czasy gdy w telewizji można było znaleźć takie pseudothrillery z wątkiem romantycznym. Szczególnie kojarzą mi się z przełomem wieków. Sama pamiętam, że jako nastolatka uwielbiałam je oglądać. Udawały, że są straszne, udawały, że jest tam jakaś fabuła a wszystko miało na celu doprowadzenie do tego żeby w finałowej scenie bohaterowie wyznali sobie miłość. I dokładnie taka jest ta książka. Czuć w niej mocny klimat filmów telewizyjnych z lat 90tych, jest naiwna, przerysowana i chaotyczna. Czarni bohaterowie są albo totalnie niewidoczni i właściwie trudno zrozumieć, dlaczego wzbudzają taki strach albo przerysowani i wręcz groteskowi. A ci pozytywni? No cóż, wystarczy powiedzieć, że to macho i wszystko jasno, tylko że po fabule tego nie widać. Właściwie najwięcej charakteru mają postacie drugoplanowe dzieciaków i to dzięki nim moje skojarzenie z latami 90tymi.

,,Wodospad" to powieść naiwna i próbująca udawać thriller ale i romans. Właściwie z żadnej z tych prób niewiele wyszło. Na thriller za mało emocji i zupełnie zero napięcia, i dokładnie to samo jest jeśli chodzi o romans. Właściwie nic z niczego nie wynika i motywacje bohaterów są zupełnie irracjonalne. Jeśli ktoś chce poczuć lekki vibe lat 90tych i przekonać się jak nie powinno się pisać książek, ewentualnie potrzebuje książki, z której i tak nic nie zostanie to polecam. Cała reszta spokojnie może omijać.

Trochę ciężko mi oceniać tę książkę, bo po przeczytaniu nie wiem "co zawierała". Autorka nieumiejętnie zawarła w niej romans, kryminał i obyczajówkę. Taki misz-masz i nie wiadomo co...

Bardzo fajna i ciekawa książka, zakończenie od samego poczatku bylo wiadome, ale i tak fajnie się czyta. Krótko i na temat, bez żadnych zaskakujących wydarzeń. Polecam

Myślalam że będzie to thriller, okazało się że to romans, tyle że w otoczce kryminalnej :) Przeczytałam, bo rzadko odkładam ksiażkę nie skończywszy jej. Nie jest zła, ale jak każdy romans bardzo przewidywalna ;)

Pełnoetatowa matka dwójki dzieci - zbuntowanej nastolatki i dwunastoletniego chłopca zostaje sama, gdy jej mąż umiera na serce. Stawia czoła przeciwnościom losu i uczy się radzić sobie sama do czasu, kiedy znajduje nabój na miejscu pasażera w samochodzie. Gdy przestaje panować nad incydentami szuka pomocy u przyjaciela swojego męża - profesjonalisty.
Powieść napisana jest prostym i zabawnym językiem, szybko się czyta, a historia naprawdę wciąga. Trochę akcji, trochę niepewności, tajemnic i uczuć. Dobra mieszanka.

Powieść napisana jest...

• Romans