Sekrety nocy

Okładka książki Sekrety nocy Jo Beverley
Okładka książki Sekrety nocy
Jo Beverley Wydawnictwo: BIS Cykl: Malloren (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Malloren (tom 4)
Secrets of the night
BIS
2007-01-01
2007-01-01
Piotr Maksymowicz
uczucia miłość

No i się zakochałam, dawno nie czytałam tak fajnej książki. Akcja goniła akcję, było wesoło i seksownie.

Hm... Znowu jakaś książka z środku cyklu... ;( Generalnie, pomysł na fabułę dość ciekawy, niektórzy bohaterowie fajni, ale ci główni jakoś za bardzo do gustu mi nie przypadli. Ten facet wydawał mi się trochę głupi, że dawał tak sobą manipulować...

Czytałam lepsze, ale czytałam też gorsze. Dość dziwna historia i w nieprzeciętny sposób poprowadzona fabuła. Ciekawy pomysł, ale wykonanie już gorsze. Wszystko było bardzo przewidywalne. Za plus jest wątek sensacyjny.

Rose miała wypadek, przez co na jej twarzy jest sieć blizn. W obawy przed samotnością, w wieku 16 lat wychodzi za mąż za dużo starszego przyjaciela rodziny - Digby'ego. Szanuje swojego wybawcę, lubi go, ale nie kocha. Małżeńskie obowiązki wypełnia z konieczności. Jednak nie może zajść w ciążę i dać potomka swojemu małżonkowi. Po jego śmierci cały majątek przejdzie do rąk bratanka, który jest członkiem niezwykle konserwatywnej sekty religijnej. Rose nie chce na to pozwolić, więc aby dać mężowi dziedzica, wyjeżdża z domu, by spotkać się z innymi mężczyznami na balu. Na miejscu tchórzy i ucieka. Po drodze spotyka w bagnie mężczyznę, którego zabiera ze sobą, mimo dezaprobaty otoczenia. Staje się on jej sex-niewolnikiem. Na początku jednak nie wie, że trafił się jej brat markiza.

Książka, która pokazuje jak dużo kobieta potrafi poświęcić aby ratować rodzinę i jej godność...przekładając na nasze czasy - walczymy, żeby ratować to co już mamy, a jezeli spotka nas przy tej okazji odrobina szczęścia to tylko dla nas na plus...:-) pozdrawiam wszystkie kobiety walczące na codzień z przeciwnościami życia :-)

To moja pierwsza książka tego autora. Nie przepadam za ckliwymi romansami, dlatego z dystansem podeszłam do napisów na okładce określające książkę jako romans historyczny. Ku mojemu zaskoczeniu naprawdę dobrze się bawiłam. Beverley zgrabnie buduje atmosferę napięcia zarówno pomiędzy kochankami, jak również opisując otoczenie głównych bohaterów. Naprawdę polecam.

• Romans historyczny
  • Romanse
  • Historyczne
  • Jo Beverley
  • Małżeństwo z rozsądku
  • Przeczytane 2017

Dodaj cytat z książki Sekrety nocy