Proroctwo sióstr

Michelle Zink Wydawnictwo: Telbit Cykl: Bliźniaczki Milthrope (tom 1) literatura piękna
Prophecy of the Sisters
978-83-60848-87-6
Marta Kapera
Telbit
Prophecy of the Sisters
Bliźniaczki Milthrope (tom 1)
literatura piękna
978-83-60848-87-6
Marta Kapera

Pomysł ciekawy realizacja tragiczna...
Kompletnie bez iskry. Autorka nie potrafi zaciekawić odbiorcy, główna bohaterka wykreowania bez polotu - postać jednowymiarowa w trójwymiarowym świece...

Nie zamierzam kontynuować tej serii. Zdecydowanie istnieją bardziej wartościowe książki a na to coś po prostu szkoda czasu. Nawet szkoda czasu, aby napisać obszerniejszą opinie na...

Fantastyka, która mnie nie wciągnęła. Do tego dość nudna i pewnie nuda jest wynikiem tego, że seria ma trzy tomy.

Książka o XIX wieku, oraz tajemnych mocach, które podzieliły między sobą siostry bliźniaczki. Brzmi dobrze? Owszem.
Wykonanie jednak jest według mnie gorsze. To trochę tak, jakby czytać streszczenie- jest kompletnie bez emocji, chociaż jacyś bohaterowie występują i wydarzenia także są przedstawione. Postacie według mnie są nijakie i słabo rozwinięte, mimo przeróżnych...

Katastrofa.
Choć pomysł nie był taki zły.

„Proroctwo sióstr” jest pierwszą częścią trylogii. Utrzymana w klimacie Gothic przenosi czytelnika w mroczny świat duchowości.

Prosta historyjka, ale bez szału. Nie było w niej nic wprawiającego w ochy i achy. Zbyt pobieżnie opisane sytuacje nie dające rozkręcić się wyobraźni. Spokojnie można przejść obok nie martwiąc się, że omija się jakieś arcydzieło.

Na początku książka wydawała mi się bardzo nudna, taka sobie, usypiałam przy niej ale jak zaczęłam czytać dalej coraz bardziej się wciągałam. Książka ekstra. Przedstawia dawne czasy XIX wieku. Ukazane blizniaczki w nieco innym klimacie niż zazwyczaj. Bardzo mi się podobała. Bardzo gorąco polecam. :)

Moja wina, chciałam, żeby przy sprzątaniu leciało mi coś niezobowiązującego, z gatunku, który lubię. Lektorka - łagodnie rzecz ujmując - bardzo nie trafiła w mój gust z pomysłem na tę książkę. Zła książka, płytkie, irytujące i jednowymiarowe postaci, złe czytanie. Następne tomy ominę szerokim łukiem.

No cóż. Pierwszy raz mi się zdarza, ze mam problem z wyrażeniem własnego zdania. fabuła ciekawa, postacie też myślę, że dobrze wykreowane, opisy spójne, jasne i czytelne. Tylko coś, nie wiem do końca co, sprawiło, że nie daje tej książce maksa. Nie umiem tego określić. I tak jak pierwsza część, jest interesująca na tyle, że spokojnie ją przeczytałam tak już druga, nie...

Opis zachęcający do przeczytania tej pozycji to strzał w 10, niestety zawartość stron nie jest już fenomenem.
Choć początkowy zarys fabuły- bliźniaczki- powszechnie ciekawy i często zgłębiany temat, choć podobni fizycznie, diametralnie różnią się psychicznie. Tak samo jest z bohaterkami tej trylogii. Pradawna przepowiednia, przywiązanie rodzinne, walka dobra ze złem czy...

Dyskusje

1 462