Straszne historie o otyłości i pożądaniu

Okładka książki Straszne historie o otyłości i pożądaniu
Anna Fryczkowska Wydawnictwo: Replika Seria: Seria Owocowa [Replika] literatura piękna
literatura piękna
Seria Owocowa [Replika]
Replika
2007-05-11
2007-05-11

więcej Więcej

Zabawna, mądra, szczera książka o kobietach i o tym co nam w głowach siedzi. I trochę też o tej brzydszej płci. O zagubieniu w świecie, o wartościach. A przy tym lekka i nieprzytłaczająca.

Szczupłe ciało to nie wszystko...

Nie wiem, skąd tak słabe opinie, ale o gustach się nie dyskutuje. Ubrana w lekką formę, czasami zabawna historia o życiu, akceptacji siebie (bądź nie), o naszych relacjach z innymi, priorytetach i pomysle na nas samych. Niby z przymrużeniem oka, ale jednocześnie gorzka opowieść, jak tragikomiczni bywamy. Pochłonęłam w jeden wieczór.

Po pierwsze nie zgadzam się z tak niską oceną, książka zasługuje na więcej o! (Jak dobra to dają za mało, a jak pseudobestseller to się sypią dobre noty):P
Dowcipna (taka w moim guście), błyskotliwa,bez owijania w bawełnę, mądra i chociaż nikczemnej postury, to jednak pojemna i treściwa. I nie taka czysto babska ;)
Jestem na tak i już poleciłam koleżance :)

Książka dość nietypowa w zamyśle, choć poruszająca tematy powszechne w literaturze kobiecej. Bohaterowie, mimo że trochę plastikowi i sztuczni w zachowaniu, wzbudzają sympatię. Ale czy cokolwiek w życiu jest "typowe"?

Niedługa, śmieszno-słodko-gorzka opowiastka obyczajowa z morałem. Ku przestrodze i ku pokrzepieniu serc- że nie wygląd,waga i ciągłe dążenie do fizycznej doskonałości przynosi szczęście...Ważniejsza jest bliskość drugiej osoby, samorealizacja, zwyczajne lubienie siebie.

Po kilku pierwszych akapitach dosłownie zakochałam się w tej książce, zafascynowałam się stylem pisania pani Fryczkowskiej, zapragnęłam przeczytać wszystkie jej książki. Teraz, po lekturze tej pozycji, mam jednak trochę mieszane odczucia.

Wszystko szło dobrze, do momentu w którym okazuje się, że drogi głównych bohaterek są trochę bardziej skomplikowane i poplątane niż...

Szału nie ma...

Bardzo dobra książka, pełna emocji i głębszego podtekstu, który nie dotyczy tylko postrzegania siebie w lustrze, wagi i urody. Wspaniale napisana, wypełniona po brzegi uczuciami, mówiąca o niezrozumieniu w związkach, o braku komunikacji, która mogłaby tak dużo pomóc. Często mamy sobie tyle do zarzucenia, a tymczasem drugiej osobie możemy pasować tacy, jacy jesteśmy. Nawet z...

Bardzo zabawna ale jakże życiowa pozycja. Dwie bohaterki opowiadają swoje historie -jak w tytule. Temat znany sporej grupie kobiet. Podobało mi się splecenie tych dwóch bohaterek w zaskakujący sposób, który jakby zmusza nas do zweryfikowania obrazu postaci, który już mamy. Ja lubię jak książka zaskakuje- a ta na pewno ma ten walor.

• 2014
  • 2013