Koci chichot. Powieść z trzydziestoma trzema rysunkami autora

Okładka książki Koci chichot. Powieść z trzydziestoma trzema rysunkami autora Zwy Milshtein
Okładka książki Koci chichot. Powieść z trzydziestoma trzema rysunkami autora
Zwy Milshtein Wydawnictwo: Sic! literatura piękna
Le rire du chat (avec trente-trois dessins de l'auteur)
Sic!
1997-01-01
1997-01-01
Maryna Ochab
powieść francuska absurd ironia powieść ilustrowana

Dziwadełko. Ale fajnie czasem i takie rzeczy poczytać. Podoba mi się zabawa formą. Ze względu na absurdalny charakter całej historii, mimo małej objętości książki, polecam czytac powolutku, by nadążać za dynamicznymi scenami.

Mieszają się tutaj oniryzm, absurd, erotyka i farsa. Do tego zabawa formą i niepokojące ilustracje autora.

Na każdej stronie rozgrywają się tutaj absurdalne scenki, które wprawiają w coraz większe zdumienie. Po pewnym czasie zyskują postać coraz bardziej logicznej układanki, aby w końcu osiągnąć efekt snu, wręcz koszmaru sennego.

Narratorem jest Andrzej, który zmaga się z surrealistycznymi wizjami w swojej głowie. I mimo pozornego chaosu, ta książeczka jest obrazem wielu lęków ludzkich, niepewności i obsesji. Jest niepokojącą i sprawia, że czytelnik czuje się niekomfortowo. Myślę, że całkiem słusznie.

Na każdej stronie rozgrywają się tutaj...

Abstrakcja i Absurd w czystej postaci :) Chciałabym poznać człowieka, w którego głowie powstają takie surrealistyczne obrazy!
Krótka historia do przeczytania w godzinę/dwie.
Plus za oryginalne wykorzystanie ilustracji, będących części akcji.
Na początku myślałam, że ocenię książkę na 4,5 gwiazdki, po namyśle daję 6, ponieważ jednak cieszę się, że ją przeczytałam i mam :)

Krótka historia do przeczytania w godzinę/dwie.
Plus za oryginalne wykorzystanie ilustracji, będących części akcji.

Nigdy nie pogardzę mieszanką abstrakcji i absurdu. Ilustracje spójne z wizją samej książki (jeśli wyraz "spójny" w stosunku do tej książki może być w jakimkolwiek sensie użyty). A jednak Topor zrobiłby to lepiej ;)

Dziwaczny twór. Aczkolwiek spełniło się moje marzenie, by naprawdę móc zobaczyć rysunki, które przeglądają bohaterowie. Zamiast ciągnących się opisów, co na danym rysunku można znaleźć, Autor po prostu... rysuje!

• Koty, koteczki, kociska
  • 2015
  • Literatura francuska
  • Valore mobiliare - beletrystyka
  • Kocie ;)
  • Ga-gatti

Dodaj cytat z książki Koci chichot. Powieść z trzydziestoma trzema rysunkami autora