Kup teraz - 20 ofert w cenie od 2.79 zł do 19.90 zł

Śluby panieńskie

Aleksander Fredro Wydawnictwo: Greg Seria: Lektury i obrazy utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Greg
magnetyzm serc śluby panieńskie Aniela Gustaw Albin Klara
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Lektury i obrazy
magnetyzm serc śluby panieńskie Aniela Gustaw Albin Klara

Recenzja: ,, Śluby panieńskie"autorstwa Aleksandra Fredro. To lektura która umilila mi pewne wakacje. Mimo, że jest to książka pisana wierszem dość przyjemnie i szybko się ją czytało. Jest to komedia romantyczna zabawna a zarazem dramatyczna poruszająca dość istotne tematy. A głowni bohaterowie książki są to młodzi ludzie,...

W domu, na półce znalazłem dramat i chętnie go przeczytałem. Nie miałem tego jako lektury w szkole. Czytało się bardzo szybko ze względu na pewną aktualność tematu.

Jedna z lepszych lektur licealnych na rozszerzeniu.

Może za czasów Fredry była to "wow" książka, ale lata minęły i raczej taka średnia. Trzeba katować dzieci w szkole.

Przeczytałem trochę książek w młodości :) .

Według książki kobiety są głupie, z początku uważają, że nie potrzebują mężczyzn co OCZYWIŚCIE okazuje się nieprawdą. Same nie wiedziały czego chcą, no ale to nie jest przecież możliwe, żeby szczęśliwie bez chłopa żyły. No ale to Fredro, więc przynajmniej się w miarę łatwo czyta

Całkiem fajnie się czyta, o ile nie przeszkadza doslowność, przerysowanie postaci, umowność sytuacyjna. Krótkie, zabawne.

Opowiadająca o miłości komedia w pięciu aktach. Gustaw i Albin to młodzieńcy zakochani w dwóch pannach: Anieli i Klarze. Mogliby zwieńczyć uczucia ożenkiem, gdyby nie jeden problem: ich wybranki złożyły wspólną przysięgę, że nigdy nie wyjdą za mąż. Sprytny Gustaw obmyśla więc intrygę, która ma odwieść dziewczęta od szalonego postanowienia.

Do pośmiania w pogodny wieczór -...

Uroczy ..i z perspektywy lat dość naiwny 5 aktowy dramat o pierwszych porywach młodości.

Mimo naiwności jaka z utworu wypełza czytelnikowi w XXI wieku , dramat jest lekki , przyjemny, zabawny i po prostu słodki.

Nie jest to wielkie dzieło literatury, ale bezsprzecznie należy do kanonu i watro je znać . Jest zabawne i nie pozbawione pięknej puenty

I don't like it.

6 424