Grzesznik

Okładka książki Grzesznik
Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros Cykl: Rizzoli/Isles (tom 3) literatura piękna
literatura piękna
Rizzoli/Isles (tom 3)
The Sinner
Albatros
2004-01-01
2004-01-01
837359177X
Jerzy Żebrowski
morderstwo napad klasztor zakonnica detektyw śledztwo zagadka grzech

więcej Więcej

W jednym z klasztorów w Bostonie, ktoś zaatakował siostry zakonne. Młodej nowicjuszce roztrzaskał czaszkę, starszą zakonnicę poważnie ranił. Nad sprawą pracują jak zawsze Rizzoli & Isles niezastąpiony duet. Sekcja zwłok młodej kobiety wykazuje, że była ona w ciąży i niedawno urodziła. W niedługim czasie zostaje odnalezione zmasakrowane ciało kobiety, chorej na trąd....

Autorka jest nieziemska- kiedy wybierasz wieczór z książką zamiast serialem to znaczy, że warto!

Trzecia część i dalej równia pochyła w porównaniu do bardzo mocnego chirurga. Najgorsze jest to, że Grzesznik żadnych większych emocji nie wywołuje. Książka do przeczytania i zapomnienia.

Po ,,Skalpelu", ,,Chirurgu" czas na całkiem inną historię! Zima,klasztor,zakonnice,trup bez twarzy,dłoni i stóp w jakiejś zrujnowanej knajpie(lub czegoś co po tym przybytku zostało),były mąż Isles no i jeszcze ten zagadkowy prolog... ,,Co ma piernik do wiatraka?!" zakrzykniemy. Autorka powoli, kawałek po kawałku,odkrywa przed nami kolejne brakujące elementy tej układanki i...

Kolejna dobra powieść Tess, gdzie prawda okazuje się szokująca a pod koniec książki akcja zmienia się o 180 stopni! Jednak mam wrażenie, że do odkrycia ciała Szczurzej Damy wszystk rozwijało się trochę wolno i monotonnie.

Tym razem śledztwo trwa na terenie klasztoru, poznajemy przy okazji trochę tajemnic z życia zakonnic. Jak zawsze u Tess Gerritsen dużo opisów medycznych i wartka akcja . polecam

Jak dla mnie póki co njlepsza książka tej autorki...wątek zakonnic ,księży ,klasztorów..to uwielbiam w kryminłach,zawsze dodają smaczek..bo tak naprawdę nie wiadomo jakie tajemnice skrywają się w zamkniętych społecznościach.
Pewnego dnia w klasztorze ginie jedna młoda zakonnica a druga zostaje bardzo poważnie ranna,śledztwo musi rozwikłac tajemnice któa doprowadziła do tego...

Fantastyczna książka. Misternie uknuta intryga zmierzała malymi krokami do wielkiego finału. Co jest fajne u gerritsen to bardzo szczególowe opisy zabiegów lekarskich i chorób co wzbogaca jej książki i jest takim smaczkiem dla fanów thrillera medycznego.

Nieco mniej mnie wciągnął "Grzesznik" niż pierwsze trzy książki z tej serii. Jakoś nie do końca mój klimat, nie mogłam się wczuć w tajemnicę.
Mimo wszystko cudowne Rizzoli I Isles nadrabiają i dla nich warto czytać :)

To była pierwsza książka z tej serii którą przeczytałam, mimo iż to 3 tom zaczęłam właśnie od tej bo zaciekawił mnie wątek śmierci zakonnicy. Książka super, bardzo dobrze się czytało, historia wciąga, śledztwo szybko się toczy. Bardzo dobry kryminał.

8 364
    2 471