Wampirek na wsi

Okładka książki Wampirek na wsi Angela Sommer-Bodenburg
Okładka książki Wampirek na wsi
Angela Sommer-Bodenburg Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Wampirek (tom 4) literatura piękna
Wampirek (tom 4)
Kleine Vampir auf dem Bauernhof
W.A.B.
2006-01-01
2006-01-01
Maria Przybyłowska
wampirek przyjaźń wieś

Książka przeznaczona dla dzieci od 7-12 lat. Moja młodsza siostra bardzo polubiła tą serię i już większość serii ma za sobą. Cieszy się bardzo, bo powstają nowe.

W mojej karierze to dopiero druga przeczytana część. Wiem, że nie sięgnęłabym po nią gdyby nie namowy siostry.

Antoś wraz z rodzicami na wakacje do gospodarstwa agroturystycznego. Wieś - to słowo i miejsce brzmi dla chłopca jak kara. Wcale nie jest zadowolony z wyjazdu. Myśli bowiem, że będzie się tam strasznie nudzić. Jednak pomylił się niezmiernie. Jego wampirzy przyjaciele uczynniają przyjazd pełnym przeróżnych perypetii.

Wampirkowi bardzo trudno przystosować się do zwyczajów panujących na wsi. Nie rozumie zachowania zwierząt hodowlanych czym przysparza wielu problemów Antosiowi.

Rodzice chłopca znów jemu nie wierzą na co on reaguje złością i strasznie się na nich obraża. Oni nic nie rozumiejąc krzyczą na niego i każą go.

Polecam tą książkę, umili czas każdemu dziecku. Autorka dopracowała ją w każdym szczególe. Również ilustracja są godna pochwały. Przykuwają uwagę, są dobrze wykonane i interesujące dla dziecka pomimo, że nie są kolorowe, a przecież teraz dzieci to najszybciej idzie zainteresować kolorową grafiką.

Spoko, trochę dziecinna, ale nawet wciąga.

Spoko, trochę dziecinna, ale nawet wciąga.

Gdy czytałam ten tom cały czas się zastanawiałam czy wampirek nie pęknie i nie zje Antosia.Jednak wampirek okazał silną wolę.Dla wampirka gospodarstwo może okazać się pełne niebezpieczeństw...

Jesteśmy nadal zachwycone. Córka pokochała wampirka. Chce dalej poznawać jego przygody. Więc sięgamy po kolejny tom.
Polecamy

Polecamy

• Dzieciństwo
  • Wampirek
  • Wampiry
  • Z dzieciństwa

Dodaj cytat z książki Wampirek na wsi