Lew, czarownica i stara szafa

Clive Staples Lewis Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Opowieści z Narnii (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Lion, the Witch and the Wardrobe
Andrzej Polkowski
Media Rodzina
Narnia Aslan Kaspian Łucja
The Lion, the Witch and the Wardrobe
Opowieści z Narnii (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2005-01-01
Andrzej Polkowski
Narnia Aslan Kaspian Łucja
20123 ocen 1122 opinii

Opinie [1 122]

Cudowna opowieść z umiejętnie przemyconym "smrodkiem pedagogicznym" ;-)

Naprawdę dobra książka i dla dzieci i dla dorosłych.
Przeczytałam to w 2005 jako dzieciak i ostatnio jako już dorosła osoba i wzbudziła we mnie i wtedy i teraz bardzo pozytywne emocje.
Piękna kraina i piękna historia. No jak dla mnie za krótkie gdyż ja przeważnie dużo dłuższe książki czytam. Jednak przez to też nudzić się przy niej nie można i jest pewne, że dzieci taki...

Dużo nawiązań do Pisma Świętego.
Sama książka aż tak mnie nie porwała bym się mógł w nie zatracić.

Świetna powieść z gatunku literatury dziecięcej. Docenią i zauroczą się nią i dzieci i dorośli

Na półkach: , , , ,

Od autora:

DO LUCY BARFIELD

Moja droga Lucy,
Napisałem tę opowieść dla ciebie, ale kiedy zaczynałem ją pisać, nie zdawałem sobie sprawy, że dziewczynki rosną szybciej niż książki. W rezultacie jesteś już za stara na bajki, a kiedy tę książkę wydrukują i oprawią, będziesz jeszcze starsza. Pewnego dnia będziesz jednak dostatecznie stara, aby znowu do bajek wrócić. Możesz...

Uważam, że jest to doskonała lektura dla dzieci, ale też dla starszych. Świetna rozrywka na deszczowy wieczór, do przeczytania "na raz".

Miło po kilku latach wrócić do książek, które uwielbiało się w dzieciństwie. Myślę, że dla młodszego czytelnika jest idealna i wiele potrafi nauczyć.

Czytając pierwszy tom cyklu, miałam wrażenie, że czytam ogromne streszczenie. Nie było prawie żadnej akcji, żadnych emocji, suche dialogi, jakby autor w jak najkrótszym czasie chciał przekazać jak największą ilość informacji. I całość brzmi jak streszczenie. Rozumiem, książka dla dzieci. Ale spokojnie tyle wątków, co autor pobieżnie upchnął starczyłoby na szerszą opowieść i...

Wciągająca książka. Czuć tu motywy biblijne czy mitologii. Gdy po raz pierwszy raz czytałam będąc w podstawówce to rozbawiło mnie zadanie profesora skierowane do któregoś z dzieci „Czego uczą was w tych szkołach?”. Zdanie aktualne do dzisiaj. Warto po nią sięgnąć.

Bardzo fajna
Wróciłam po 4 latach do niej