Z różą i księżycem w herbie

Henryk Skwarczyński Wydawnictwo: Rosner i Wspólnicy powieść historyczna
Rosner i Wspólnicy
powieść historyczna
2004-01-01

Autor w 1980 wyjechał z Polski i zamieszkał w USA. Ale czuje brak. Może nie Warszawy. Bardziej Paryża. Pływa na plecach w Pacyfiku, jedną ręką odganiając się od rekinów, a drugą trzymając kieliszek z koniakiem i nieprzerwanie wiedzie polityczne dyskusje. Dużo tu szumu skrzydeł husarii i pobrzękiwania kajdanami. Taka kolejna polska dusza potępiona, która gdy nawet wyrwie się...

• 2011/przeczytane
  • Miałam
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Z różą i księżycem w herbie