Sztuka i piękno w średniowieczu

Umberto Eco Wydawnictwo: Znak sztuka
sztuka
Mikołaj Olszewski, Magdalena Klimula
średniowiecze sztuka piękno filozofia piękna Eco

Na półkach: , , , ,

Popis erudycji znawcy, ale także wiele ważnych obserwacji o sztuce, estetyce, średniowieczu. Dla ceniących sobie intelektualną satysfakcję z lektury. Wspaniała książka.

Cóż... nie przeczytałam całej, jako że potrzebowałam jedynie pewnych informacji... Ale książka napisana jest świetnie. Z łatwością można wczuć się w estetykę dawnej epoki i zrozumieć tamtejszy punkt widzenia, co znacząco ułatwia badania na ten temat.

Właśnie skończyłem czytać „Sztuka i piękno w Średniowieczu”, autorstwa Umberto Eco. Autor analizuje przemianę jaka dokonała się w rozumieniu „piękna” w omawianym okresie . Prowadzi nas przez wieki i pokazuje jak zmieniała się sztuka, co nazywano pięknem i dlaczego. Jak powoli, ale konsekwentnie, człowiek (widz) przechodzi od zrozumienia „piękna” jako atrybutu Boga, aż do...

Jak zwykle popis Mistrza Eco. Rzetelnie zebrany materiał i sama książka, która pokazuje, że to średniowiecze wcale nie takie ciemne.

Z czytania płynęła sama przyjemnośc, choc nie ukrywam, że jest dla ludzi, którzy w temacie estetyki średniowiecza troszkę już tkwią.

bardzo szczegółowa książka, dla prawdziwych pasjonatów. Widać że Eco wiele czasu spędził nad zbieraniem materiałów do książki

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Średniowiecze
  • Historia
  • Historia sztuki
  • Sztuka
  • Literatura włoska
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Sztuka i piękno w średniowieczu