Kuchnia z zielonego Wzgórza. Przepisy L. M. Montgomery

Elaine CrawfordKelly Crawford Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie kulinaria, przepisy kulinarne
Aunt Maud's recipes book : from the kitchen of L. M. Montgomery
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Wydawnictwo Literackie
Aunt Maud's recipes book : from the kitchen of L. M. Montgomery
kulinaria, przepisy kulinarne
Małgorzata Hesko-Kołodzińska

książka - uczta dla oka, uczta dla ducha, a dla tych, którzy sprawdzą w kuchni - uczta dla ciała:-)fantastyczna pozycja dla wszystkich, którzy zostawili serce na Wyspie Księcia Edwarda. Jedna z moich najbardziej ukochanych książek!!!

Miło było wrócić do czasów dzieciństwa, gdy z zapałem czytałam o losach Ani. Książka ta jest swego rodzaju uzupełnieniem - dowiadujemy się czegoś nowego. W dodatku... te stare, ale jakże ciekawe przepisy! Warto sięgnąć po tą książkę.

Teraz możemy naprawdę poczuć zapachy oraz smaki prosto z kuchni na Zielonym Wzgórzu:) Oryginalne przepisy okraszono ulubionymi przez nas cytatami i ozdobiono uroczą szatką graficzną. Niezwykle lubię, kiedy ulubione przeze mnie powieści stają się tak namacalne i wychodzą ze sfery wyobraźni docierając wprost do naszych zmysłów... Polecam wszystkim wielbicielom przytulnej...

Jest to książka pełna nie tylko wielu ciekawych i mam nadzieje wartych sprawdzenia przepisów, ale także wartych przeczytania anegdoty. Dlatego tez za[ewe jeszcze mor raz er pd tek szlocha/

Cudowna oprawa graficzna.
Wspaniałym pomysłem było umieszczenie przed każdym rozdziałem wstępu na temat tego, skąd się wzięły przepisy akurat tego rodzaju, coś o Maud, coś o jej rodzinie, dalszej czy bliższej, coś o Zielonym Wzgórzu, kilka zdjęć... Wielbiciele Ani, którzy nie lubią i nie chcą gotować, znaleźliby tu coś dla siebie.
Przepisy. Nie wiem, czy są dobre, jeszcze...

Niezwykłe wrażenie podglądania Lucy Maud Montgomery od kuchni i to dosłownie. Fajnie się czytało i mam ochotę wypróbować parę jej przepisów kulinarnych.

Książka oddaje klimat Ani z Zielonego Wzgórza. Ładnie wydana historia życia autorki książek mojego dzieciństwa.

Bardzo ciepła, pełna wspomnień i interesujących przepisów rodem z Wyspy Księcia Edwarda.

• Chcę w prezencie
  • Kulinaria