Tajemnice władców Polski

Publicat
2005-01-01
2005-01-01
8373419772

Okładka książki Tajemnice władców Polski Tomasz Biber, Anna Leszczyńska, Maciej Leszczyński
Tajemnice wład... Tomasz Biber, Anna ...
Okładka książki Encyklopedia szkolna. Historia polski Dariusz Banaszak, Tomasz Biber, Maciej Leszczyński
Encyklopedia s... Dariusz Banaszak, T...
Okładka książki Poczet władców Polski Tomasz Biber, Anna Leszczyńska, Maciej Leszczyński
Poczet władców... Tomasz Biber, Anna ...
Okładka książki Encyklopedia polska - historia Dariusz Banaszak, Tomasz Biber, Maciej Leszczyński
Encyklopedia p... Dariusz Banaszak, T...

Książka nafaszerowana jest wszelkiego rodzaju tablicami, mapami, skanami, rysunkami, portretami, obrazami bitew, szkicami monet poszczególnych władców - coś pięknego! Dla samego zbioru tych wszystkich wspaniałości,można sie pokusić o zakup.
Tylko jakoś ten tytuł jest nieodpowiedni, bo nijak ma się do zawartości. Książka zawiera dość szczegółowe informacje na temat życia 42 władców Polski, okraszone - przypominam - wspaniałą grafiką, jednakże ciężko tam doszukać się jakichkolwiek tajemnic.
Są tu co prawda ciekawostki i anegdoty, ale "ciekawe" będą jedynie dla kogoś kto nie uważał na lekcjach historii, w szkole podstawowej i gimnazjum / 8 klasie, bo poziom i zakres wiedzy jest tu raczej dość okrojony.
Mimo tego wszystkiego co wcześniej napisałam, książkę tę warto posiadać w swojej biblioteczce. Chociażby ze względu na tak bogatą szatę graficzna. Portrety wszystkich władców, które zawsze będą "pod ręką". Najważniejsze polskie zbytki, obrazy, wojny, herby, elementy zbroi, monety wybijane przez władców, faksymile Bogurodzicy... Dla mnie to wszystko jest naprawdę bardzo wartościowe.
Nie można tej książki traktować jako "uzupełnienia wiedzy", ale można na przykład dzięki niej odświeżać sobie raz na jakiś czas pamięć, by wiedzieć co przeszliśmy, aby znaleźć się tu, gdzie jesteśmy teraz.

(thebooksspot.blogspot.com)

Książka zdecydowanie przeciętna. Nie ma w niej tajemnic - tak jak tytuł wskazuje. Są w niej czyste fakty o naszych królach. Nie zostały przedstawione zbyt ciekawie. Cała książka jest czarno biała i nie wiadomo za co się zabrać.

2041

Książka dobra, ale bez fajerwerków. Tytuł bardzo mylący. Nie znalazłam tajemnic w tej książce. To po prostu poczet władców nie odbiegający od przeciętnych wydawnictw tego typu.

• Dad's
  • Posiadam - Historia