ROZWIŃ ZWIŃ

8373119914

więcej Więcej

1945
1931

Monumentalne dzieło prof. Roszkowskiego. W 3-ech tomach wspaniale przedstawione dzieje naszej Ojczyzny od wybuchu I Wojny Światowej aż po rok 2006. Koniecznie!!!!

Trochę podręcznik, trochę książka. Jest to zasługa przyjemnego stylu pisania. Są szczegóły, są mapy (chociaż mogło ich być więcej), które dopełniają obraz jaki wyłania się po lekturze książki.

Na półkach: , , , , , , , ,

Znakomite kompendium historii Polski w okresie między 1914 a 1945 rokiem! Pierwszą ogromną zaletą jest fachowość Autora, który jako specjalista w dziedzinie historii gospodarczej należycie eksponuje zagadnienia ekonomiczne, które w podręcznikach zwykle są - niesłusznie - marginalizowane. Drugim plusem jest znakomity język narracji, który sprawia, że całość świetnie się...

Niby podręcznik, ale napisane z nerwem.

• Historia
  • Historyczne