Mroczne opowieści. Wampir obrońca

Okładka książki Mroczne opowieści. Wampir obrońca Carlo Frabetti
Okładka książki Mroczne opowieści. Wampir obrońca
Carlo Frabetti Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Mroczne opowieści (tom 01) kryminał, sensacja, thriller
Mroczne opowieści (tom 01)
El mundo flotante
Nasza Księgarnia
2007-01-01
2007-01-01
Magdalena Olejnik
Podziemny Świat wampir

Przyjemna, lekka książeczka o wampirach dla dzieci. Jak byłam nastolatką i znalazłam ją w bibliotece to przeczytałam w trymiga.

Naiwna opowieść o dobrych wampirach dla dzieci. Uciekasz z domu a starszy Pan Cię ocalił przed złodziejaszkiem? Koniecznie musisz udać się do niego i z nim zamieszkać... To strasznie mi się nie spodobało. Kolejnym minusem jest rozciąganie wątku z wampirem Vladem i Van Helsingiem, którzy chyba niemal w każdej opowieści o wampirach muszą się pojawić, zapominając o ciekawszym związanym ze światem podziemnym, do którego w końcu wracamy tylko po to by za chwilę skończyć książkę. Mam wrażenie, że opowieść została przerwana, nawet nie w połowie ale na niemal samym początku i zrobiona mała dygresja o sławach świata wampirów... po to tylko by potem znów ją na chwilę wznowić i dać znać, że to dopiero początek przygody ale my już musimy ją zakończyć. Zdecydownie nie polecam.

Kupiłam ją na targach taniej książki. Czyta się ekspresowo. Minusem jest to, że sprawia wrażenie niedokończonej. A kolejnej części nie ma, z tego co mi wiadomo.

Pierwsza, aż tak pamiętana przeze mnie książka. Wspaniały, mroczniejszy klimat, z charakterem skierowanym do młodszej młodzieży.

Książka ciekawa i wciągająca. Szkoda jednak ze wydaję mi się być nie dokończona. Szukałam następnego tomu tej książki ale się zawiodłam nic nie znalazłam. Lecz książka godna przeczytania.

Świetna książka

Świetna książka

"Wampir obrońca" to cieniutka książka kupiona przeze mnie w dzieciństwie, gdy przeżywałam okres zainteresowania tematyką wampiryzmu. Teraz z pewnością nie wywołałaby we mnie takich emocji jak wtedy, ale oceniając ją z perspektywy jedenastolatki wypada naprawdę dobrze.
Historia, wbrew tytułowi, nie jest typowym horrorem. Jest to opowiastka "prawie że z życia wzięta" (choć nikomu nie życzę takich przygód),zabarwiona odrobiną fantastyki, traktująca wampiryzm jako chorobę. Zdecydowanym minusem jest to, że książka wydaje się być niedokończona. Szukałam dalszej części, ale wydaje mi się, że po prostu nie powstała. Podsumowując, książka jest w porządku, ale zdecydowanie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z literaturą horroru. Innych wyłącznie rozbawi swoją prostotą.

Najlepsza książka dla młodzieży na świecie! Jest ciekawa, interesująca,niezwykła i inna niż normalne książki. Przeczytałam ją dwa razy

Kocham

Kocham