Historia literatury jidysz

Okładka książki Historia literatury jidysz
Chone Shmeruk Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Historie Literatur powieść historyczna
powieść historyczna
Historie Literatur
Ossolineum
2007-01-01
2007-01-01

więcej Więcej

1933

Na półkach: , , , , ,

Szkoda, że jest to tylko zarys historii literatury jidysz (i tak uzupełniony o aneksy i przypisy). Trochę ciężko się czyta, jakoś przebrnęłam przez okres od średniowiecza do XIX wieku, a dalej poszło z górki. Polecam w ramach uzupełnienia wiedzy o niektórych pisarzach i zjawiskach (chociaż mnie osobiście boli, że o Alejchemie jest tylko kilka wzmianek).

• Literatura żydowska (hebrajska, jidysz, ladino)
  • Muszę zdobyć
  • 2015
  • Judaica
  • Literaturoznawstwo i krytyka literacka
  • Żydzi
  • 6) Mój Izrael

Dodaj cytat z książki Historia literatury jidysz