Ostatni U-boot

Wolfgang Hirschfeld Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna Seria: Seria z kotwiczką [FINNA] historia
Das letzte Boot. Atlantik Farewell
Rafał Szkudliński
Oficyna Wydawnicza Finna
u-booty okręty wojenne Niemcy II wojna światowa marynarka wojenna Niemcy wspomnienia
Das letzte Boot. Atlantik Farewell
historia
Rafał Szkudliński
Seria z kotwiczką [FINNA]

Książka dobra, wciągająca i napisana dość lekkim językiem. Czyta się ją jak powieść przygodową, jednak jest spory minus za sporo przekłamań ze strony autora, który tłumaczy nazistów. Na dodatek przekłamuje fakty choćby na temat Karla Doenitza. Próbuje wybielać nazistów, przez co czuje się niesmak. Czytelnik ma wrażenie jakby II Wojna Światowa została wywołana przez kogoś...

1928

Na półkach: , , , , ,

Tytuł tej książki jest bardzo mylący i z jego powodu sądziłam, że wspomnienia Wolfganga Hirschfelda dotyczą ostatniego rejsu U-234, podczas gdy znacznie bardziej ciekawiły mnie patrole na U-109 pod komendą Heinricha Bleichrodta.
Jakaż była moja radość, gdy już po zakupie wspomnień zorientowałam się, że w większości dotyczą one jednak U-109 i służby Hirschfelda pod...

Rewelacyjne wspomnienia radiotelegrafisty ze służby na U-bootach. Obowiązkowa pozycja dla "podwodniaków". O tyle szczególne, że większość tego typu wspomnień to wspomnienia dowódców okrętów, a tu mamy do czynienia ze wspomnieniami szarego członka załogi podoficera. Dodam tylko, że równie dobre jak "Żelazny trumny" Herberta A. Wernera.

Pierwsza moja książka przeczytana w tym roku. Niesamowita w swej klasie. Czyta się jednym pociągnięciem, brak prawie jakichkolwiek epitetów, opisów czegoś tam, po prostu suche fakty, prosta relacja kilku lat życia autora.

Poleceam wszystkim osobom, które interesują się IIWŚ, ubootami i tym podobnymi.

• Historia
  • Seria z kotwiczką