Papla w wielkim mieście

Okładka książki Papla w wielkim mieście Meg Cabot
Okładka książki Papla w wielkim mieście
Meg Cabot Wydawnictwo: Amber Cykl: Papla (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Papla (tom 2)
Queen of Babble in the Big City
Amber
2007-01-01
2007-01-01
Edyta Jaczewska
Meg Cabot romans literatura obyczajowa

Lizzie jest jedną z najbardziej naturalnych bohaterek książek młodzieżowych, z jakimi się kiedykolwiek spotkałam. Łatwo się z nią utożsamić, jej problemy są wiarygodne, a książkę czyta się niezwykle szybko!

Mam sentyment do tej autorki.

Podoba mi się ta postać a problemy - samo życie.
Otwarte zakończenie, więc jestem ciekawa, co dalej.

Elizabeth dociera do Nowego Jorku. Przed nią wyzwania: czy zamieszkać z chłopakiem, czy z przyjaciółką, a także odnalezienie pracy.
Czasem trzeba iść własnymi ścieżkami. Robić to, co się lubi.
Zakończyć coś, co wydaje się, że nie ma przyszłości.

Mam sentyment do tej autorki.

Podoba mi się ta postać a problemy - samo życie.
Otwarte zakończenie, więc jestem ciekawa, co dalej.

Czasem trzeba iść własnymi ścieżkami. Robić to, co się lubi.
Zakończyć coś, co wydaje się, że nie ma przyszłości.

Lizzie zawsze powie o parę słów za dużo. A to nieraz pokrzyżowało jej plany i zniweczyło marzenia. Teraz postanawia podbić Nowy Jork, wyjść za mąż i otworzyć własny salon renowacji sukni ślubnych. Jednak nie byłaby sobą, gdyby znowu czegoś nie wypaplała...
Świetna zabawa gwarantowana, przy Papli nie można się nudzić. jej zabawne perypetie za każdym razem dostarczają mi wiele śmiechu. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie, co jest zasługą narracji i łatwego w odbiorze języka. Relaks przy tej książce zapewniony, polecam!

Książka w sam raz na relaks. Nie da się przy niej nudzić.

Książka w sam raz na relaks. Nie da się przy niej nudzić.

Dobra, lekka książka na nudny zimowy wieczór.

Dobra, lekka książka na nudny zimowy wieczór.

Z wielu serii napisanych przez panią Cabot ta nie jest moją ulubioną. No bo np. Luke. W pierwszej części był świetny przedstawiany w samych superlatywach i taki idealny dla Lizzie. Później okazuje sie że to jakiś taki zwykły dupek i ma wiele wad.
I jeszcze ta część jest taka przewidywalna. Błagam pierwsze wspomnienie super szeowej Shari i już sie można domyślić. Po tym jak układa się między Lukiem a Lizzie wiadomo że za niego nie wyjdzie więc komu sie pójdzie wypłakać, co?
Ale po za tym jest książka jest fajna typowa lekka "jednowieczorówka".

Fajna,lekka.Podobala mi sie.

Fajna,lekka.Podobala mi sie.

Zdecydowanie lepsza od pierwszej części, wydawała mi się dużo ciekawsza i więcej było interesujących i zabawnych zwrotów akcji. Książka lekka, przyjemna, idealna na poprawienie humoru i czytanie w zimne, jesienne wieczory :)

Nie da się opisać słowami co czułam po przeczytaniu tej książki.Z jednej strony chciałam zamordować Panią Cabot,ale z drugiej uściskać za to,że stworzyła tą historię.
Zdecydowanie ląduje na mojej półce z ulubionymi książkami.

Zdecydowanie ląduje na mojej półce z ulubionymi książkami.

Chaz jest taki fajny, że z całej książki dręczy mnie tylko jedno pytanie. Czy ona z nim będzie?!

• Meg Cabot
  • Romans