Wolna Hiszpania 1936-1939

Okładka książki Wolna  Hiszpania 1936-1939
Gaston Leval Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Bractwa "Trojka" powieść historyczna
powieść historyczna
Oficyna Wydawnicza Bractwa "Trojka"
2009-01-01
2009-01-01

więcej Więcej

Francuski anarchista, świadek wydarzeń, opisał jak wyglądała kolektywizacja prowadzona przez hiszpańskich anarchistów. Bardzo wartościowy tytuł do czytania razem z innymi pozycjami dotyczącymi wojny domowej w Hiszpanii.

Fenomenalny reportaż na temat życia i funkcjonowania hiszpańskich kolektywów. Perfekcyjnie dobrane dane, wnikliwa analiza, stosowne porówniania, relacje z wydarzeń, które skłaniają do refleksji, odpowiedni język zrozumiały dla każdego czytelnika - słowem, wszystko to czego można by było oczekiwać od pracy na temat.
Polecam absolutnie każdemu! Z pewnością będę powoływał się...

• Anarchizm
  • Historia / Biografie