Krzyżacy

Henryk Sienkiewicz Wydawnictwo: Greg Seria: Lektura z opracowaniem powieść historyczna
2006-01-01
2006-01-01
Greg

Opinie [1 044]

Na szczęście miałam okazję wysłuchać skróconej wersji "Krzyżaków" i naprawdę książka tylko na tym zyskała.
Od opisu bitwy pod Grunwaldem wprost nie mogłam się oderwać. Polecam wersje audiobooka, która można znaleźć w Audiotece. Ciarki wprost przechodzą po plecach gdy rozbrzmiewa "Bogurodzica".

Książka bardzo interesująca,ukazująca czasy i wydarzenia,mające ogromny wpływ na przyszłość Polski,ale i całej Europy.
Kto wie jak potoczyła by się historia,gdyby potęga krzyżacka nie została skruszona pod Grunwaldem.Sienkiewicz ,tak jak w ogóle w całej swej pracy literackiej,wykazał się wielką dbałością o szczegóły historyczne,dodatkowo,aby zbytnio nie przygnieść...

Być może dzięki temu, że nie czytałam "Krzyżaków" w wieku szkolnym a dopiero teraz, doceniam jej kunszt i uznaję ją za fantastyczną powieść.
Razem ze Zbyszkiem z Bogdańca i jego stryjem Maćkiem przeniosłam się do czasów rycerstwa, do lat 1399 - 1410, kiedy Polską rządził król Władysław Jagiełło. Oj dużo emocji, przeżyć, akcja trzyma w napięciu jak w powieści sensacyjnej a...

Co za lektura!!! Wielokrotna!

pierwsza samodzielnie przeczytana książka, wchłonęła mnie całkowicie, wskoczyłam w inny świat

No cóż, mogę tylko uczniom współczuć. Tym razem polecam obejrzeć film. Chociaż lubię historie rycerskie uważam, że do niektórych książek trzeba dojrzeć, a nie na siłę czytać w szkole.

Wspaniała, trzymająca w napięciu, a jednocześnie zabawna powieść historyczno-przygodowa. Owszem, obcowanie z nią wymaga pewnej ogłady literackiej (choćby z powodu zastosowanej stylizacji językowej) i przede wszystkim choćby szczątkowej wiedzy historycznej. Niemniej jednak, podobnie jak w zdecydowanej większości książek Sienkiewicza, jest to pewna głębia, która sprawia, że...

Zapewne wyrażając opinię o tej sławnej lekturze niczym nowym się nie wykażę. Motyw jest oczywiście ciekawy, zapewne dlatego że jest nim nie tylko historia związane z krzyżakami, ale także losy znanych nam wszystkim czytających tą książkę bohaterów typu Maćko z Bogdańca, Zbyszko z Bogdańca, Jagienka itd. Jak na tamte czasy temat ten był bardzo ciekawie opisany tzn. akcja...

Na półkach: , , , , , ,

Arcydzieło.
Uwielbiam i polecam.
Czytałam wtedy, czytałam teraz po raz drugi za każdym razem mając inne uczucia i na coś innego zwracając uwagę.
Uwielbiam Polskę w średniowieczu. Wcale nie dlatego, że był fanatyzm religijny, bród i ubóstwo. Dlatego, że był honor, wartości, miłość po grób.
Przeczytam mam nadzieję jeszcze nia raz zwłaszcza, że nabyłam używane piękne wydanie...

Nie jest to najlżejsza książka w szczególności do lubianej przeze mnie powieści "Quo Vadis" Niemniej miałam ochotę sobie odświeżyc - jestem też świadoma tego, że dla młodzieży nie będzie ona zrozumiała..... sama pamiętam, że w szkole za pierwszym razem dopiero po 50 kartkach złapałam rytm i wczytałam się w styl autora

Dyskusje

31 331