Śmierć w otchłani. Nieznane epizody bitwy o Atlantyk

Bellona
statki alianci wojna
powieść historyczna
statki alianci wojna

Na początek irytuje tłumaczenie tytułu który w oryginale brzmi Death In The Doldrums. U-Cruiser Actions Off West Africa. Później też można zauważyć brak pełnego profesjonalizmu tłumacza chociaż nie jest to dramat. Co do samej treści to rzeczywiście można tu znaleźć parę ciekawych rzeczy, chociaż jak lubię taką literaturę tak tym razem czytanie szło mi z oporami - nie wiem...

Ciekawa książka poruszająca mniej znane epizody w trakcie bitwy o Atlantyk, co nie znaczy, że mniej ciekawe. Opowiada o niemieckich okrętach podwodnych i ich przygodach - tych dobrych i złych. Pamiętajcie, że jest to dokument więc jest sporo różnych szczegółowych opisów (prędkość, uzbrojenie itd.) które mogą znużyć tych, co się tą tematyką nie interesują.
Jednak ja się...

Na półkach: , , , , ,

Ciekawa książka o mało znanym epizodzie wojny podwodnej na wodach Zatoki Gwinejskiej. Przedstawione są losy m.in. podwodnych krążowników klasy IX oraz włoskich okrętów podwodnych. Wspomniany jest również udział rządu Vichy w tworzeniu obozów jenieckich na terenach Afryki, obozów porównywanych do najgorszych obozów japońskich.

• Historia
  • Marynistyka