Podstawy przekładoznawstwa. Od teorii do praktyki

Okładka książki Podstawy przekładoznawstwa. Od teorii do praktyki Jerzy Pieńkos
Okładka książki Podstawy przekładoznawstwa. Od teorii do praktyki
Jerzy Pieńkos Wydawnictwo: Zakamycze biznes, finanse
494 str. 8 godz. 14 min.
Kategoria:
biznes, finanse
Wydawnictwo:
Zakamycze
Data wydania:
2003-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2003-01-01
Liczba stron:
494
Czas czytania
8 godz. 14 min.
Język:
polski
ISBN:
8373331700
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
4 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
334
36

Na półkach: ,

Jedna z obszerniejszych książek na temat teorii przekładu (ponad 400 stron formatu A4). W luźnym stylu dla każdego, poruszająca do głębi wszelkie tematy poczynając od historii przekładoznawstwa (czyli zaczynając od XX stulecia). Klasyfikuje tłumaczenia według różnych kryteriów i wszystkie bardzo dokładnie opisuje - skrupulatnie rozpisany spis treści pomaga w ewentualnym pominięciu niektórych rozdziałów, choć całość jest napisana na tyle ciekawie, żeby przeczytać od deski do deski. Pełne praktycznych porad i wytyczeń w jakich formach tłumaczenia jakie strategie i metody tłumaczenia są bardziej zasadne a w jakich mniej - choć Pieńkos w szczególności upodobał sobie tłumaczenia specjalistyczne (a część podrozdziałów wchodzi w głęboko w podsekcje tłumaczeń specjalistycznych). Dowiemy się zatem jakie są definicje przekładu, jego historia, poznamy parę nazwisk i często sprzecznych teorii na temat tego, jak przekład powinien wyglądać; a na koniec przejdziemy do bardziej praktycznych kwestii. Myślę, że to dobre uzupełnienie filologiczne dla przygotowujących się do pracy tłumacza we własnym zakresie, w szczególności, że większość podręczników o przekładzie zdaje się orientować na tłumaczenia literackie i brać pod uwagę tzw. komunikację międzykulturową (czego Pieńkos zresztą zupełnie nie pomija).

Jedna z obszerniejszych książek na temat teorii przekładu (ponad 400 stron formatu A4). W luźnym stylu dla każdego, poruszająca do głębi wszelkie tematy poczynając od historii przekładoznawstwa (czyli zaczynając od XX stulecia). Klasyfikuje tłumaczenia według różnych kryteriów i wszystkie bardzo dokładnie opisuje - skrupulatnie rozpisany spis treści pomaga w ewentualnym...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1711
590

Na półkach: , ,

bardzo dobra pozycja dla osób, które zaczynają swoją przygodę z tłumaczeniem, przekładami itp. kolebka najważniejszych informacji, podanych w prosty, logiczny sposób. książka zawiera opisy wielu typów przekładu, sposobów i teorii, zdecydowanie warto do niej zajrzeć. ;)

bardzo dobra pozycja dla osób, które zaczynają swoją przygodę z tłumaczeniem, przekładami itp. kolebka najważniejszych informacji, podanych w prosty, logiczny sposób. książka zawiera opisy wielu typów przekładu, sposobów i teorii, zdecydowanie warto do niej zajrzeć. ;)

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    16
  • Przeczytane
    7
  • Studia
    2
  • 2021
    1
  • Posiadam
    1
  • 2015
    1
  • Literatura polska
    1
  • Pierwsze w kolejce
    1
  • Pożyczone z bibliotek
    1
  • Literaturoznawstwo i krytyka literacka
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Podstawy przekładoznawstwa. Od teorii do praktyki


Podobne książki

Przeczytaj także