Historia powszechna średniowiecza

Benedykt Zientara Wydawnictwo: powieść historyczna
historia powszechna średniowiecze
powieść historyczna
historia powszechna średniowiecze

Czytałem tę książkę w 5 klasie podstawówki i już wówczas stała się moją ukochaną lekturą na kilka najbliższych lat. A zaczęło się od zestawu map dołączonych do mojego wydania.
Pierwotnie nie czytałem rozdziałów poświęconych rozwojowi gospodarczemu Europy, skupiając się na historii królów, wodzów i podbojów. Jednak gdy przybyło mi lat, zrozumiawszy, że to gospodarka często...

Przydatna książka :) Bardzo dobrze napisana, pomogła mi przy pisaniu pracy badawczej na olimpiadę historyczną.

Jest to glownie podrecznik akademicki, jeden z niewielu gdzie znajduje sie wszystko z danej epoki. Polecam ja takze osoba zainteresowanym historia jednak ostrzegam ze przebrniecie przez nia nawet dla historykow nie jest latwe, zreszta przez jakie podreczniki jest ?

Często musiałem się upewniać, w którym roku wydana była ta książka, nagromadzenie w niej antykościelnej retoryki zakrapianej marksizmem przekracza czasami wszelkie granice, ach te wpływy Le Goff'a...

• Historia
  • Średniowiecze
  • historia
  • Historyczne
  • Studia

Dodaj cytat z książki Historia powszechna średniowiecza